1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.       7 marca, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie członków Akcji Katolickiej.

2.       8 marca, we wtorek – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszamy kobiety na Drogę Krzyżową, w piątek, 11 marca, która będzie ofiarowana w ich intencji.

3.        10 marca, we czwartek, rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Józefa.

4.       12 marca, w sobotę, przypada rocznica śmierci papieża św. Grzegorza I Wielkiego (+604 r.). Jest to jednocześnie dzień imienin ks. Grzegorza Zasłonki, naszego wikariusza. Polećmy Bogu w modlitwie naszego solenizanta.

5.        13 marca, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”, będziemy obchodzili Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

6.       Jeszcze dzisiaj przyjmowane są, w kancelarii parafialnej, zapisy rodzin, które chciałyby przyjąć do swoich domów uchodźców z Ukrainy. Przypominamy również, że w remizie strażackiej przyjmowane są dary, celem wsparcia uchodźców.

Jednocześnie informujemy, że w trakcie kwest przeprowadzonych w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową na rzecz uchodźców, zebrano 13 146,11 zł. Pieniądze zostały już przekazane do Caritas.

7.       Zachęcamy do nabywania czekoladowych baranków wielkanocnych. Dochód uzyskany z ich sprzedaży, będzie przeznaczony przez „Caritas” Diecezji Drohiczyńskiej na pomoc najbardziej potrzebującym. Baranki są w cenie 5 zł/szt.