1.      W sobotę, 29 stycznia, zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólne modlitwy i rozmowy oraz za ofiary złożone na kościół.

Zachęcamy, te rodziny, których z różnych przyczyn nie było w domach w czasie kolędy, aby w najbliższym czasie zaprosiły księdza. Postaramy się także, odwiedzić zakłady pracy i różne instytucje, o ile pojawią się zaproszenia.

2.      31 stycznia, w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

3.      2 lutego, we środę – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele - o godz.: 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach – o godz. 15.30 .

Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami.

Gromnice można dzisiaj nabyć u młodzieży z KSM w cenie 15 zł za parę.

2 lutego obchodzony jest także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na cele wspólnot kontemplacyjnych.

4.      3 lutego, we czwartek – w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W związku z tym, po każdej Mszy św., odbędzie się błogosławieństwo osób z chorobami gardła. Jednocześnie, jest to dzień modlitw o właściwe korzystanie z daru mowy.

5.      Również, 3 lutego - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

6.        4 lutegopierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

7.        5 lutego, w sobotę - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. - błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

8.      Także, 5 lutegopierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

9.      6 lutego – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

10.    PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc luty: Intencja powszechna – Za zakonnice i inne kobiety konsekrowane. Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych – dziękując im za ich misję i odwagę – aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.

11.             Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc luty:

-o dar cierpliwego znoszenia cierpienia dla chorych i ich opiekunów;

-o godne miejsce dla Krzyża św. w obiektach użyteczności publicznej;

-o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.