3 NIEDZIELA WIELKANOCY

1.       Dzisiaj, pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego mottem będą słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. Celem Niedzieli Biblijnej, jak również całego Tygodnia, jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie Chrystusie za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia.

          Dzień dzisiejszy jest także V Narodowym Dniem czytania Pisma Świętego.

 

2.        23 kwietnia, w piątek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

 

3.         25 kwietnia, w najbliższą niedzielę, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Marka Ewangelisty.

          Jest to jednocześnie dzień imienin Pana Organisty. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 

4.        Również, 25 kwietnia, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie z krawcową dzieci przygotowujących się do I Komunii św.