1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.       22 lutego, w poniedziałek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Modlimy się w intencji Kościoła i Ojca św. Franciszka.

2.        28 lutego, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”, będziemy obchodzili Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

3.       Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne odprawiane będą w następującym porządku:

-DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 16.15; przed Drogą Krzyżową, o godz. 16.00, śpiewana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego; przy okazji Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego; osoby, które będą uczestniczyć tylko w Drodze Krzyżowej będą mogły złożyć taką ofiarę po nabożeństwie, przy wyjściu z kościoła, inni – na tacę w czasie Mszy św.;

-GORZKIE ŻALE będą śpiewane: w niedzielę po sumie i we środę o godz. 16.40;

-REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE planowane są (jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna) w dniach 12 - 14 marca.