2 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Dzisiaj, pod hasłem: „Życie i śmierć. <<Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście>>” (Pwt 30, 15), w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest XXIV Dzień Judaizmu. Modlimy się w intencji dialogu i pojednania katolicko - żydowskiego.

 

2.       W dniach 18 – 25 stycznia, pod hasłem: „Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15, 5-9), będziemy obchodzili Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

3.       19 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

4.       21 stycznia, we czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

5.         Również, 21 stycznia, we czwartek – Dzień Babci, a 22 stycznia, w piątek – Dzień Dziadka. Za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima, dziadków Pana Jezusa, modlimy się w intencji babć i dziadków.

 

6.       W przyszłą niedzielę, 24 stycznia, będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego.

 

7.       Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę, 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Decyzją ks. bpa Piotra Sawczuka również nasza diecezja włącza się w tę akcję. W związku z tym, po każdej Mszy św. będą zbierane datki do puszek celem wsparcia ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.