2 NIEDZIELA ADWENTU

1.         Dzisiaj, obchodzimy 21.Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2.         Jutro Pan Organista zakończy roznoszenie opłatków. Odwiedzi mieszkańców Kosowa na ul. Leśnej, Piaskowej i Małkińskiej.

3.         7 grudnia, w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.

4.         8 grudnia, we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele: o godz. 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach – o godz. 15.30.

Podczas Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone medaliki, a następnie rozdane dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

5.         W dniach 11 – 13 grudnia, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii ADWENTOWE DNI SKUPIENIA.

MSZE ŚW. będą odprawiane według wcześniej przyjętego porządku i tak:

-w piątek i w sobotę, w kościele o godz.: 9.00, 11.00 i 17.00;

-w kaplicach: w Rytelach - w piątek o godz. 15.00, w Chruszczewce – w sobotę o godz. 15.00. W czasie Mszy św. w kaplicy będzie możliwość spowiedzi.

-MSZE ŚW. w niedzielę – według porządku niedzielnego.

SPOWIEDŹ w kościele, w piątek i sobotę – od godz. 9.00 do godz. 18.00. W niedzielę – spowiedź w miarę możliwości.

Po spowiedzi, prosimy o zdezynfekowanie kratek konfesjonału.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – w kościele, przez cały dzień, między Mszami św.

Serdecznie zachęcamy do udziału w dniach skupienia, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania, pełny udział we Mszy św. i adorację Najświętszego Sakramentu, właściwie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

Prosimy także, o przestrzeganie przepisów sanitarnych na nabożeństwach lub poza nimi: zachowanie limitu wiernych (w naszym kościele – 100 osób), zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekowanie rąk i konfesjonałów.

6.         W przyszłą niedzielę, 13 grudnia – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

7.         Również, w przyszłą niedzielę, 13 grudnia – 39.Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Jest to dzień modlitw za Ofiary stanu wojennego i całego systemu komunistycznego.

8.         Zachęcamy do udziału w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Polega ona na tym, aby zrobić prezent dla potrzebującego dziecka z naszej parafii. Przed prezbiterium znajduje się choinka z zawieszonymi na niej serduszkami, które należy wziąć ze sobą do domu. Na serduszkach wypisany jest wiek i płeć dziecka, a także inne dane potrzebne do przygotowania właściwego prezentu. Paczki wraz z dołączonymi serduszkami prosimy dostarczyć do środy, 16 grudnia, na plebanię. Akcja jest całkowicie anonimowa.

9.         Pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską Wigilię”, trwa XXVII Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2020. Przy tej okazji w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych w wakacje 2021 r. Zostały już tylko świece duże po 17 zł.

10.       Informujemy, że uległo zmianie kryterium dochodowości dla osób, które korzystają lub chcą korzystać z pomocy żywnościowej za pośrednictwem parafii. Nowe kryteria to:

-1 542, 20 zł – dla osoby samotnie gospodarującej;

-1 161, 60 zł – dla osoby w rodzinie.

Osoby, które chcą korzystać z pomocy, proszone są o pobranie odpowiedniego formularza z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kosowie Lackim i złożenie go w kancelarii parafialnej.