28 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Dzisiaj, w naszej parafii rozpoczyna się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

            Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

2.         13 października, we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

 

3.         Również, 13 października, we wtorek po Mszy św. wieczornej – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

 

4.         14 października, we środę – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnych, które zostanie ofiarowane w ich intencji. Zachęcamy także dzieci, młodzież i rodziców do udziału we wspólnej modlitwie.

 

5.         15 października, we czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

           

6.         16 października, w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

           

7.         17 października, w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

8.         18 października, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy pracowników Służby Zdrowia na różaniec, który zostanie ofiarowany w ich intencji. Niech nasza modlitwa będzie formą podziękowania za ich służbę, szczególnie w ostatnim czasie pandemii koronawirusa.

 

9.         Także, 18 października, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili 94.Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny w Polsce. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

10.       W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stolikach za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie, przez cały listopad, włączamy też w modlitwę różańcową.

 

 

11.       Zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.

 

12.       W zakrystii można nabyć znicze nagrobne. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 5 zł/szt.

 

13.       W przyszłą niedzielę, 18 października, przy kościele odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na leczenie Michasia Boguckiego z Nura. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzebna jest ogromna suma 9 milionów złotych.

            Dzień wcześniej, na placu przy Domu Kultury w godz. 9 – 15, odbędzie się kiermasz charytatywny, którego celem będzie także wsparcie finansowe leczenia Michasia.

Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 

14.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Amandzie Rutkowskiej i Kamilowi Fiedczakowi oraz Joannie Gryz i Mateuszowi Żochowskiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

15.       PRZYPOMINAMY O BEZWZGLĘDNYM OBOWIĄZKU ZAKRYWANIA UST I NOSA W KOŚCIELE!