3 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Dzisiaj, w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim o godz. 15.00 odbędzie się KOSOWSKI WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

2.         28 stycznia, we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

 

3.         29 stycznia, we środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne członków Rycerstwa Niepokalanej.

 

4.         31 stycznia, w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

 

5.         1 lutego – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

6.         2 lutego, w przyszłą niedzielę – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Dzieci w czasie spotkania otrzymają modlitewniki.

Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami.

 

7.         Również, 2 lutego, w przyszłą niedzielę - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na cele wspólnot kontemplacyjnych.

 

8.         Także, 2 lutego – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

 

9.         Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca na miesiąc luty:

            -o dar cierpliwości dla chorych i ich opiekunów;

            -o godne miejsce dla Krzyża św. w obiektach użyteczności publicznej.

 

10.       We wtorek, 21 stycznia, zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólne modlitwy i rozmowy oraz za ofiary złożone na kościół. W sposób szczególny dziękujemy tym osobom, które zorganizowały transport dla księży.

            Zachęcamy, te rodziny, których z różnych przyczyn nie było w domach w czasie kolędy, aby w najbliższym czasie zaprosiły księdza. Postaramy się także, odwiedzić zakłady pracy i różne instytucje, o ile pojawią się zaproszenia.

 

11.       W związku z licznymi pytaniami, które pojawiły się w czasie kolędy, dotyczącymi funkcjonowania parafii od strony finansowej i gospodarczej, informujemy, że po śmierci ks. Tomasza Pełszyka i dwumiesięcznym administrowaniu parafią przez ks. Jarosława Wojasińskiego, w momencie przejęcia parafii przez obecnego proboszcza ks. Pawła Anusiewicza, parafia miała 250 tysięcy zł długu (180 tys. zł – kredyt w banku i 70 tys. zł – pożyczka w kurii). Kredyt bankowy jest systematycznie spłacany, dzięki comiesięcznym zbiórkom na tacę w ostatnią niedzielę miesiąca. Pozostało jeszcze do spłacenia ok. 60 tysięcy zł.

            Jeśli chodzi o witraże, to już dawno zostały one odrestaurowane, znajdują się w pracowni konserwatorskiej, jednak z racji formalnych (błędy w procedurach dotyczących projektów), nie można ich jeszcze zamontować. Zostanie to zrobione po uporządkowaniu wszystkich błędów proceduralnych.

            Co do przyszłych inwestycji, to zostaną one rozpoczęte po uporządkowaniu spraw bieżących.

            Przy tej okazji, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy regularnie wspierają parafię finansowo i materialnie!