1.       Dzisiaj, z ustanowienia papieża Franciszka, przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

2.       Również dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji są także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Każdy kierowca otrzyma też tabliczkę ze specjalną modlitwą.

3.        24 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

4.       25 lipca, we wtorek – święto św. Jakuba, apostoła.

5.       26 lipca, we środę - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji babć i dziadków oraz ludzi starszych.

6.       29 lipca, w sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

7.       Informujemy pielgrzymów udających się 29 lipca (w sobotę) na pielgrzymkę do Niepokalanowa, że wyjazd nastąpi o godz. 7.30 sprzed kościoła. Powrót planowany jest na godz. 20.00.

8.       W przyszłą niedzielę, 30 lipca będziemy gościli w naszej parafii Ks. Kanonika Mieczysława Rzepniewskiego, kapłana Diecezji Drohiczyńskiej. Obecnie – emeryta, a w przeszłości – wykładowcę w WSD w Drohiczynie (jęz. łaciński, jęz. grecki, jęz. francuski, jęz. angielski, itd.). Pasją Ks. Kanonika jest poezja. Wydał już kilkadziesiąt tomików wierszy. Ks. Gość podzieli się z nami Słowem Bożym, ale będzie też promował swoją twórczość literacką. Po Mszach św. będzie można nabyć tomiki Jego wierszy.

9.       Akcja Katolicka zaprasza na 21.Pieszą Pielgrzymkę na odpust św. Anny w Prostyni. Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano, w niedzielę 30 lipca, z kościoła parafialnego.

Tego też dnia do Prostyni przybędzie Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej.

10.     Jeszcze raz zachęcamy do zapisywania się do Grupy Srebrnej Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a więc tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

- uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

- odmówienie cząstki różańca,

- spełnienie dobrego uczynku,

- dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

11.     Serdecznie dziękujemy nowożeńcom, Agacie i Pawłowi Iwanowskim, za kwiaty do dekoracji kościoła.