5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

29 kwietnia 2018 r.

1.  2 maja przypadaŚwięto Flagi.Wywieśmy flagi narodowe przy naszych domach!

2.We czwartek (03.05) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze
w kościele i w kaplicach w porządku niedzielnym. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę św.
o 12.00, sprawowaną
w intencji Ojczyzny oraz w intencji naszych Strażaków.

3. W tym tygodniu: I czwartek (od 17.00 – Godzina święta), I piątek i I sobota miesiąca (nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.30). Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną – weźmy czynny udział w procesji eucharystycznej. Zapraszamy delegacje wsi i stowarzyszeń do niesienia własnych chorągwi. Zapraszamy dzieci i młodzież.

4. We wtorek początek nabożeństwa majowego ku czci Matki Bożej. Litania będzie codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta po Sumie. Módlmy się w tych dniach zwłaszcza za maturzystów!

5. 1 maja wspominamy św. Józefa, Rzemieślnika, patrona wszystkich pracujących.

6.. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na maj:

- o szybkie wyniesienie do chwały ołtarzy Sług Bożych - kard. Stefana Wyszyńskiego i Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca

- o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego;

- za przygotowujących się do przyjęcia święceń diakońskich i kapłańskich.

7. Od wtorku rozpoczynamy poświęcenie pól (codziennie o godz. 15.30, a w sobotę o 9.00). Nabożeństwo kończyć się będzie Mszą św.:

- wtorek (01.05)          - Telaki; Tosie i Krupy;

- środa (02.05)            - Nowy Ratyniec; Stary Ratyniec i Zaleś;

- piątek (04.05)           - Zawady:

- sobota (05.05)          - Kosów-Sitne, ul. Długa, Węgrowska, Spacerowa i   przyległe;

- Albinów, ul. Leśna, Piaskowa, Mostowa i Małkińska.

www.parafiakosowlacki.pl