3. NIEDZIELA ZWYKŁA

21 stycznia 2018 r.

 

1. Zakończyliśmy już wizytę duszpasterską. W tym tygodniu chcemy dotrzeć do osób, których nie było w domu w czasie kolędy, a które pragną jeszcze zaprosić kapłana, by pobłogosławił dom. Postaramy się też – tradycyjnie – odwiedzić zakłady pracy. Czekamy na zgłoszenia. W następną niedzielę przedstawimy krótkie podsumowanie tegorocznej kolędy.

 

2. We czwartek oficjalnie kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W swojej osobistej modlitwie pamiętajmy stale o tej trudnej, ale jakże ważnej sprawie!

 

3. Najbliższy termin Chrztu św. dzieci to niedziela 11 lutego. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu. Ze względu na to, że obchodzi się wtedy Światowy Dzień Chorego i na Sumie będziemy udzielać sakramentu Namaszczenia Chorych, dzieci otrzymają chrzest na Mszy św. o godz. 12.00.

 

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone szczególnie na nasze prace i spłatę kredytu.

 

5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Dziękujmy za ich miłość, przykład dobrego życia i często bezgraniczne poświęcenie. Odpłacajmy swoją codzienną życzliwością i modlitwą. Tym, którzy już odeszli do Boga wypraszajmy wieczną nagrodę w królestwie niebieskim.

 

6. Przypominamy, że w dniach 26-28 stycznia 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej (ze szkół średnich i starszej) pod hasłem: Zostań klerykiem na weekend. Uczestnictwo jest bezpłatne. Potrzebne jest skierowanie od księdza, pościel lub śpiwór, Pismo św. i różaniec. Zgłoszenia do 23 stycznia. Szczegóły: www.wsddrohiczyn.pl. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!