4. NIEDZIELA ZWYKŁA

28 stycznia 2018 r.

 

1. W piątek (02.02) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (czyli: Matki Boskiej Gromnicznej). Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 17.00, w kaplicach równolegle o 15.30. Błogosławieństwo świec na wszystkich mszach. Tego dnia kończymy czas śpiewania kolęd.

 

2. 2 lutego przypada też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, przeżywany pod hasłem Cicha i wierna obecność. Będziemy się modlić o powołania do zakonów męskich i żeńskich. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby wspólnot kontemplacyjnych (Sióstr Benedyktynek w Drohiczynie i Klarysek w Hajnówce).

 

3. W sobotę (03.02) wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo poświęconymi świecami – tzw. błażejkami.

 

4. W tym tygodniu: I czwartek (Godzina święta od 16.00 do 17.00), I piątek i I sobota miesiąca (nabożeństwa pierwszosobotnie są odprawiane rano – o 7.30 zapraszamy na wspólną modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej). I piątek zbiega się tym razem ze świętem Matki Bożej Gromnicznej (02.02). Ze względu na inne zajęcia księży spowiedź będzie możliwa tylko przed Mszą św. o 8.00 i o 10.00. Dopiero na mszy 0 17.00 łatwiej się będzie wyspowiadać. Uczyńmy to najlepiej w dni poprzedzające piątek.

 

5. We środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

 

6. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na luty:

- o zwycięstwo dobra nad złem oraz wiary nad pogaństwem,

- o żywą wiarę w rodzinach i trwałość sakramentalnych małżeństw;

- o dar cierpliwego znoszenia cierpienia dla chorych i ich opiekunów.

 

7. Najbliższy termin katechez przedmałżeńskich: 3-4 i 17-18 lutego. Dwa spotkania składają się na cały kurs. Odbywają się one w Zembrowie. Początek jest zawsze o godz. 8.30. Kontakt z ks. Piotrem Arbaszewskim można nawiązać telefonicznie (693-802-204) lub przez pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na nasze parafialne prace i zobowiązania.

 

9. Dziękujemy naszym Parafianom, którzy z wielką serdecznością przyjęli księży w czasie wizyty duszpasterskiej. Na terenie parafii przebywa ok. 4.600 osób (zameldowanych jest 5.500). Dotarliśmy do prawie 1.350 rodzin. Jesteśmy zaproszeni jeszcze do dwóch zakładów pracy. Jak zawsze w modlitwie pamiętaliśmy o osobach chorych i starszych, które spędzają zimę u swoich bliskich poza parafią. Dziękowaliśmy Panu Bogu za gorliwie żyjące rodziny, za pobożne osoby, którym nie wystarcza tylko spełnienie nakazanych praktyk, za małżonków obchodzących kolejne rocznice swego ślubu, za kształcącą się młodzież, za utalentowane dzieci. Z bólem, ale też z nadzieją polecaliśmy wstawiennictwu Matki Najśw. osoby trwające w nałogach, poróżnione między sobą, szczególnie zaś małżeństwa zagrożone rozpadem. Pary żyjące – mimo braku przeszkód – w nieformalnych związkach zachęcaliśmy do zawarcia sakramentu małżeństwa. Pogłębia się, niestety, problem oddalania się od sakramentów św. wielu ludzi (tylko ok. 35% parafian korzysta z niedzielnej Mszy świętej…). Przekłada się to na brak więzi z parafią i podjęcia odpowiedzialności za jej życie duchowe i materialne. Coraz więcej jest osób obłożnie chorych, potrzebujących stałej opieki. Na potrzeby parafii zebraliśmy 66.350 zł. Bóg zapłać za każde dobro!