2. NIEDZIELA ZWYKŁA

14 stycznia 2018 r.

 

1. Od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15, 6). Prośmy Boga dla chrześcijan najpierw o łaskę pełnego zjednoczenia z Jezusem Zbawicielem, a także o dar pojednania między poszczególnymi osobami i wspólnotami.

 

2. Porządek kolędy na najbliższe dni:

- poniedziałek: - od 9.00 – Grądy (1 ksiądz);

- od 9.00 – Zaleś (1 ksiądz);

- od 15.00 – ul. Nurska i Targowa (2 księży);

- wtorek:         - od 9.00 – Łomna (1 ksiądz);

                        - od 15.00 – ul. Towarowa, Nadrzeczna i Energetyczna (1 ksiądz);

                        - od 15.00 – ul. Wolności i przyległe (1 ksiądz);

- środa:            - od 9.00 – Stary Ratyniec (1 ksiądz);

                        - od 9.00 – Nowy Ratyniec (1 ksiądz);

- czwartek:      - od 9.00 – Trzciniec Mały (1 ksiądz);

                        - od 9.00 – Trzciniec Duży (1 ksiądz);

- piątek:           - od 9.00 – Nowa Wieś (2 księży);

                        - od 15.00 – ul. Kolejowa (2 księży);

- sobota:          - od 9.00 – ul. Nowa (2 księży);

- od 9.00 – Albinów i część ul. Leśnej (1 ksiądz).

Osoby, których nie było w domu w czasie kolędy, mogą w przyszłym tygodniu zaprosić kapłana, by pobłogosławił dom. Pragniemy także dotrzeć z modlitwą do zakładów pracy.

 

3. We wtorek (16.01) po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka podejmuje adorację w duchowej jedności ze św. Janem Pawłem II. Zachęcamy do włączenia się w to czuwanie.

 

4. W niedzielę (21.01) przypada Dzień Babci, a w następny poniedziałek (22.01) Dzień Dziadka. Niech towarzyszy im nasza wdzięczność, życzliwość i modlitwa. Zmarłym wypraszajmy wieczną nagrodę w niebie.

 

5. Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio w kancelarii na nasze prace parafialne – 200 zł.

 

6. W dniach 26-28 stycznia 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej (ze szkół średnich i starszej) pod żartobliwym zawołaniem: Zostań klerykiem na weekend. Uczestnictwo jest bezpłatne. Potrzebne jest skierowanie od księdza, pościel lub śpiwór, Pismo św. i różaniec. Zgłoszenia do 23 stycznia. Szczegóły: www.wsddrohiczyn.pl.

 

7. Zapraszamy do uczestnictwa w Balu Charytatywnym, organizowanym pod hasłem „… i już nie jesteś sam” – pod honorowym patronatem naszej Parafii. Impreza zaplanowana jest na 3 lutego w sali U Jakuba. Zapisy w sklepie Robson w Kosowie Lackim.