23. NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2017 r.

 

1. Dzisiaj na Mszy św. o 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Najbliższy termin uroczystego udzielania tego sakramentu to 1 października 2017 roku. Prosimy o zgłoszenia.

 

2. We środę (13.09) kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i na procesję różańcową. Zabierzmy ze sobą lampiony!

 

3. We czwartek (14.09) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej diecezji po raz kolejny będzie z tej racji obchodzony Dzień Młodzieży. W Serpelicach odbędzie się wtedy dorocznespotkanie młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zapraszamy!

 

4. We środę, piątek i sobotę (13, 15 i 16.09) przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

5. Od 10 do 16 września trwa Tydzień Wychowania pod hasłem: Maryja Wychowawczynią pokoleń. Jak co roku zapraszamy na wspólną modlitwę – na Mszę św. wieczorną:

- we wtorek – dzieci ze Szkoły Podstawowej,

- we środę – młodzież gimnazjalną,

- we czwartek – młodzież licealną,

- w piątek – rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Zapraszamy też wszystkich, którzy pragną wspierać dzieło wychowania młodego pokolenia.

 

6. Akcja Katolicka zaprasza w sobotę (16.09) po Mszy św. wieczornej na adorację w jedności ze św. Janem Pawłem II.

 

7. Dziękujemy raz jeszcze za przygotowanie wieńców dożynkowych wiernym z Trzcińca Dużego, Chruszczewki, Telak, Rytel-Wszołek, Jakubik, ul. Polnej i Kościelnej, Kosowskiemu Klubowi Seniora i Dzieciom z Kosowa, za kosz warzyw i owoców – Rycerstwu Niepokalanej oraz za kosz kwiatów – Akcji Katolickiej. Bóg zapłać naszej delegacji, która wczoraj uczestniczyła w dożynkach diecezjalnych w Perlejewie.

 

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Anecie Magdzie Rojek i Kamilowi Grzeszkowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

9. Pamiętajmy, by w najbliższym czasie podjąć coroczną inicjatywę tzw. zbiórki jesiennej na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

10. W sobotę (16.09) w Siemiatyczach odbędzie się Diecezjalny Kongres Trzeźwości. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy do udziału osoby mające do czynienia na co dzień z problemem alkoholizmu w rodzinie, zmagające się z nałogiem i wspierające w tej walce.

 

11. W następną niedzielę w Siemiatyczach odbędzie się Diecezjalny Dzień Sybiraka. Jeśli wśród naszych Parafian są Sybiracy, służymy informacjami na temat tej uroczystości.

 

12. Od 6 do 11 listopada 2017 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej do Fatimy z racji 100-lecia objawień Matki Bożej. Orientacyjny koszt: 2490 zł + 90 euro. Szczegóły na plakacie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.