5. NIEDZIELA ZWYKŁA

5 lutego 2017 r.

1. Dzisiaj wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Na zakończenie Mszy św. błogosławimy chleb i wodę ku jej czci.

2. W sobotę (11.02) wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych Parafian na nabożeństwo o 15.00. W Godzinie Miłosierdzia pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych. Udzielimy również sakramentu Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy o ułatwienie dotarcia do kościoła wszystkim osobom, które nie dysponują własnym środkiem transportu. Do obłożnie chorych dotrzemy z posługą kapłańską bezpośrednio przed Wielkanocą.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.00 udzielimy Chrztu Świętego. Można jeszcze zgłaszać kandydatów do tego sakramentu. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 17.40). Następny termin chrztu to niedziela 12 marca, a później – pierwszy dzień Wielkanocy.

4. Najbliższy termin katechez przedmałżeńskich: 11-12 i 25-26 lutego. Dwa spotkania składają się na cały kurs. Odbywają się one w Zembrowie. Początek jest zawsze o godz. 8.30. Kontakt z ks. Piotrem Arbaszewskim można nawiązać telefonicznie (693-802-204) lub przez pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

5. Organizatorzy wczorajszego Balu Charytatywnego dziękują wszystkim Darczyńcom.W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na uzupełnienie kwoty potrzebnej do zakupu aparatu do drenażu limfatycznego dla pacjentów z chorobami układu chłonnego.