21. NIEDZIELA ZWYKŁA

23 sierpnia 2015 r.

1. Dzisiaj – podobnie jak w ubiegłych latach – jest z nami O. Wiesław, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej z Siedlec. Dziękujemy za dar słowa Bożego. Po wszystkich Mszach św. – przed kościołem – O. Wiesław będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na 2016 rok. Nabywając te kalendarze włączamy się we wspieranie dzieła misyjnego Kościoła.

2. We środę (26.08) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Odnowimy w tym dniu Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00, w kaplicach: w Rytelach-Wszołkach i w Chruszczewce równolegle – o 15.30.

3. Przypominamy, że nasze dożynki parafialne i gminne odbędą się już za dwa tygodnie - w niedzielę 6 września na Mszy św. o godz. 10.00. Przygotowanie dziękczynnych wieńców niech będzie owocem pracy całej wspólnoty wiejskiej czy dzielnicowej. Nie składajmy odpowiedzialności tylko na radnych! Dożynki diecezjalne zaplanowane są na 12 września w Bazylice Mniejszej w Bielsku Podlaskim. Ufamy, że nie zabraknie tam delegacji z wieńcem z naszej parafii.

4. Dzieci z trwających aktualnie półkolonii organizowanych przez Caritas zapraszają na Piknik Rodzinny. Odbędzie się on przy plebanii dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

5. P. Organista informuje, że spotkanie Chóru parafialnego odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na planowany remont okien w naszej świątyni: Chruszczewka (III cz.) – 250 zł (razem – 2.420 zł), Kosów-Sitne, ul. Długa, Węgrowska i przyległe – 2.500 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej (VIII cz.) – 50 zł.

7. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Magdalenie Łach i Arkadiuszowi Baranowi oraz Annie Pośladzie i Pawłowi Godlewskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

8. Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania w najbliższym czasie ze spowiedzi św., by można było rozpocząć naukę z czystym sercem, otwartym na Boże dary.