22. NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2015 r.

1. We wtorek (01.09) – rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców o godz. 8.30Przygotujmy się do nowego roku nauki przez dobrą spowiedź.

2. 1. września przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za nieprzeliczone ofiary wojny i za wszystkich obrońców Ojczyzny.

3. W tym tygodniu: I czwartek (o 17.00 - Godzina Święta), I piątek i I sobota miesiąca. Od września 2015 r. do czerwca 2016 r. w kaplicach (o 15.30) będą odprawiane nabożeństwa pierwszopiątkowe i będzie okazja do spowiedzi. Młodzież i dzieci niech przynajmniej raz w ciągu lat swojej nauki szkolnej odprawią pobożnie dziewięć pierwszych piątków miesiąca!

4. We czwartek po Mszy św. wieczornej - spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. W najbliższą sobotę w Treblince - uroczystości upamiętniające ofiary zbrodniczej nienawiści. Początek o 12.00: Droga Krzyżowa i Msza święta. Zapraszamy!

6. Przypominamy i gorąco apelujemy, by na dożynki parafialne i gminne w najbliższą niedzielę na Sumie z każdej miejscowości był przygotowany wieniec. Uczmy się postawy wdzięczności wobec Pana Boga za Jego wielkie dary! Prosimy, by delegacje z wieńcami czekały przed kościołem już o 9.45. Ze względu na uroczystości dożynkowe Msze św. w kaplicach zostaną odprawione równolegle o 8.30.

7. Przyszła niedziela jest również niedzielą adoracyjną: po Mszy św. o 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie eucharystyczne i procesja. Zapraszamy do licznego udziału!

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na wrzesień:

- za wszystkich nauczycieli, aby umieli przekazywać umiłowanie prawdy i wpajać autentyczne wartości moralne i duchowe,

- o potrzebne łaski, siły i wytrwałość dla osób życia konsekrowanego,

- o powstrzymanie działań zmierzających do demoralizacji dzieci i młodzieży.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na przygotowywany remont okien w naszej świątyni: Rytele-Wszołki – 2.690 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej (IX cz.) – 800 zł.

10. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Małgorzacie Leoniak i Bogusławowi Krzysztofowi Urbanowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

11. Organizatorzy półkolonii Caritas składają podziękowania za wszelką okazaną pomoc: KRUS-owi, parafii, senatorowi Waldemarowi Krasce, wicestaroście Marcie Sosnowskiej, burmistrzowi Janowi Słomiakowi, dyrektor Hannie Przesmyckiej, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Sokołowie Podl. Beacie Biernat, ks. Marcinowi Kuśmirkowi, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim, Stacji Pogotowia Ratunkowego, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie Lackim, Teresie Nazarczuk z Drohiczyna, Iwonie Kopiwodzie z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, Anecie i Sławomirowi Rybarczykom ze Stadniny Koni w Nowej Wsi, Iwonie Wojtczuk (JAWA), Katarzynie Ołdakowskiej (Masarnia – Wytwórnia Wędlin), Władysławowi Augustyniakowi i wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia półkolonii.