Back to Top

Parafia Kosów Lacki i jej mieszkańcy.

IMG20221219192551

TOM I

DZIEJE OD XV DO XVIII WIEKU

IMG20221219192509

TOM II

METRYKI OD 1590 DO 1815 roku

Posiadamy w sprzedaży monografię autorstwa Pana Lecha Niepiekły pt. „Parafia Kosów Lacki i jej mieszkańcy”, w cenie 200 zł/egz. (za 2 tomy).

Książki możemy nabyć w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

Istnieje także możliwość sprzedaży wysyłkowej (wtedy doliczamy koszt przesyłki).

Kontakt z ks. proboszczem:

tel. 25 787 90 25

tel. kom. 698 620 922

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer Konta Bankowego Parafii

07 9221 0000 0033 4509 2000 0010

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Polityka prywatności

Polityka prywatności dotyczy wyłącznie redaktorów i administratorów strony parafialnej. Dane pozostałych użytkowników strony są gromadzone tylko w celach statystycznych i są anonimowe. Niestety w systemie Joomla nie ma możliwości funkcjonowania bez tzw. ciasteczek.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Czym naprawdę jest halloween?

Zbliża się listopad - miesiąc zadumy i modlitwy za zmarłych. Prawdziwy sens uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego przesłania jednak z pozoru niewinna zabawa, kojarzona z upiorną dynią i przebraniem czarownicy.
Halloween to zwyczaj, który przybył do nas z Ameryki, chociaż jego korzenie mają początek w Europie. Nazwa "halloween" to skrót od "All Hallows Eve", co znaczy "Wigilia Wszystkich Świętych". Była to celtycka tradycja czczenia boga zmarłych, kontaktowania się z zaświatem, poznawania przyszłości - a zatem tradycja pogańska. Wierzono, że tego dnia na ziemię powracają dusze zmarłych. Mogły one wyrządzić szkodę ludziom, którzy nie zatroszczą się o pokarm dla tych dusz. Wystawiano więc przed dom różne smakołyki.

Obrzędy związane z halloween są sprzeczne z wiarą katolicką i mają okultystyczny charakter, a jego symbolika otwiera człowieka na rzeczywistość demoniczną. Zabawy i tańce urządzane tego dnia to pozostałość obrzędów sprawowanych przez celtyckich kapłanów (druidów), natomiast charakterystyczna dynia z zapaloną w niej świecą to symbol dusz potępionych. Taka podświetlona dynia z upiornym uśmiechem jest pozostałością wierzenia, że wyrzeźbiony portret demona, umieszczony przed domem, odstrasza złe duchy. Celtowie umieszczali oświetlone czaszki lub dynie na dachach domów, co oznaczało, że jego mieszkańcy czczą szatana(!), znajdując w nim obrońcę przed złym wpływem błąkających się dusz. 
Noc przed uroczystością Wszystkich Świętych jest czasem szczególnie wzmożonej aktywności satanistów, czerpiących z tradycji druidów i odprawiających wtedy najwięcej "czarnych mszy".
Mając na względzie genezę halloween, należałoby się zastanowić, czy "zabawne" przebieranki i dyniowe dekoracje rzeczywiście są niewinne?
 
Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 3