1. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego,16 kwietnia 2017 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za przeżyty głęboko czas Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w spotkaniu się z Panem Jezusem w nabożeństwach sprawowanych w naszej parafialnej świątyni: Panu Kościelnemu za codzienną pracę przy przygotowaniu kościoła, Pani Henryce za żmudnie tworzone przepiękne dekoracje kwiatowe. Dziękujemy naszemu Chórowi parafialnemu wraz z Panem Organistą, całej służbie liturgicznej i uczestnikom procesji rezurekcyjnej – w szczególności zaś Druhom Strażakom i Harcerzom – za ich ofiarne czuwanie przy Grobie Pańskim; wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa, którzy złożyli dar serca na potrzeby ubogich i na renowację witraży – także tym, którzy te ofiary zbierali. Dzisiaj oprócz Mszy św. po procesji rezurekcyjnej będą odprawione jeszcze dwie: o 10.00 i 12.00. Tradycyjnie nie będzie mszy wieczornej.

2. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. w porządku niedzielnym, czyli: w kościele o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, w Rytelach-Wszołkach o 9.00 i w Chruszczewce o 11.00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczonena potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

3. Zmartwychwstanie Pańskie świętujemy przez Oktawę, czyli osiem dni – do niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy.  Każdy dzień ma charakter uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązują przepisy postne.

4. Módlmy się gorąco w intencji dzieci, które dzisiaj i w całym okresie wielkanocnym otrzymają łaskę Chrztu świętego.Najbliższy termin to druga niedziela maja (14.05).

5. Następna niedziela jest 2. niedzielą wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego. Chcemy przygotować się do niej przez udział w nowennie do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęła się ona w Wielki Piątek i będzie trwała do soboty włącznie (w dni świąteczne po Mszy o godz. 10.00, natomiast w dni powszednie – po Mszy św. wieczornej). Zapraszamy do udziału
w Godzinie Miłosierdzia - spotkamy się w kościele na wspólnej modlitwie o godz. 15.00.

6. Przyszła niedziela rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczonena cele charytatywne podejmowane przez Caritas. Ponadto – zgodnie z poleceniem ks. Biskupa – po wszystkich Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc chrześcijanom doświadczającym wojny i wielkiego prześladowania w Syrii.

7. Rada Parafialna przekazuje Kapłanom i Wiernym naszej Parafii oraz wszystkim Gościom najlepsze świąteczne życzenia i zapewnia o modlitewnej pamięci.

8. Księża dziękują za przekazane w różny sposób wielkanocne życzenia i dar modlitwy.
Przyjmijcie od nas, najdrożsi Siostry i Bracia, życzenia obfitości łask płynących z otwartego Serca Jezusowego: niech chorzy doznają uzdrowienia, słabi – cieszą się mocą z wysoka, samotni – odnajdą głęboką zażyłość z Panem! Niech zmartwychwstały Chrystus rozgłasza w naszych domach Dobrą Nowinę przebaczenia uraz oraz zgody zdolnej przemienić wzajemne relacje! Uwielbiajmy Zbawiciela naszym życiem! Alleluja!