4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2017 r.

1. Panu Bogu niech będą dzięki za błogosławiony czas wielkopostnych rekolekcji. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Mielnickiemu za dar Słowa Bożego, dziękujemy także spowiednikom i wszystkim osobom, które pomogły w godnym przeżyciu tych świętych dni. Obyśmy z czystymi sercami mogli przygotowywać się na bliskie już Święta Wielkanocne!

2. W najbliższy czwartek (30.03) na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z kl. II i III naszego Gimnazjum otrzyma dar sakramentu bierzmowania. Udzieli go ks. bp Tadeusz Pikus, ordynariusz diecezji drohiczyńskiej. Zapraszamy Parafian do aktywnego udziału w tym ważnym wydarzeniu.

3. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o 7.30 oraz na wspólne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem wraz z Rycerstwem Niepokalanej.

4. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na kwiecień:

- dziękujemy za ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa,

- dziękujemy za łaskę powołania ks. Biskupa i kapłanów nam posługujących,

- prosimy w intencji naszej Ojczyzny.

5. W tym tygodniu można jeszcze zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Księża udadzą się do nich z posługą sakramentalną w poniedziałek 3 kwietnia.

6. We środę (29.03) po Mszy św. wieczornej odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy członków RN i wszystkich chętnych.

7. Przed kościołem można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne. Ofiara to 5 zł. Cały dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia Caritas.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła złożone w kancelarii parafialnej: 250 zł.

9. 31 marca (w najbliższy piątek) Mszą św. o godz. 21.00 rozpocznie się w czterech miejscach IV Drohiczyńska Droga Krzyżowa dla Mężczyzn. Zachęcamy szczególnie do uczestnictwa w wędrówce z Węgrowa do Sokołowa Podlaskiego lub z Łochowa do Loretto. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www.snedrohiczyn.pl.

10. Dzisiaj o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie profilaktyczne pt. Depresja. Porozmawiajmy o niej. Zapraszamy w imieniu Organizatorów.

11. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci i młodzieży niewidomej i słabo widzącej w Laskach informuje o celach swojej działalności i proponuje pomoc zainteresowanym rodzinom, które dotknął problem niedowidzenia młodych ludzi. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej www.laski.edu.pl.