30. NIEDZIELA ZWYKŁA

23 października 2015 r.

1. Dzisiaj początek Tygodnia Misyjnego. Towarzyszy mu hasło: Ochrzczony, to znaczy posłany. Modlitwą otoczmy naszych misjonarzy i całe dzieło głoszenia Ewangelii. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na rzecz misji!

2. W 7. rocznicę obecności w naszej świątyni Obrazu Jezusa Miłosiernego dzisiaj – w Godzinie Miłosierdzia (15.00 – 16.00) – zapraszamy wszystkich Parafian na wspólną modlitwę dziękczynno-błagalną.

3. W najbliższą niedzielę (30.10) – w kościołach poświęconych – uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Dziękujmy dobremu Bogu za fundatorów i budowniczych naszej świątyni, za kapłanów i wiernych, którzy tutaj przed nami się modlili.

4. Za tydzień przyjadą do nas dwaj alumni drohiczyńskiego Seminarium na doroczną zbiórkę ofiar na rzecz tej uczelni. Prosimy zarówno o ofiary materialne, jak też o gorliwe błaganie Chrystusa o dar nowych świętych powołań do służby Bożej – szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W piątek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, a jednocześnie dzień imienin naszego Ks. Bpa Tadeusza Pikusa. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dostojnym Solenizancie!

6. We środę po nabożeństwie różańcowym spotkanie formacyjne wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

7. Zapraszamy do składania w kancelarii parafialnej kartek wypominkowych. Są jeszcze do nabycia znicze Caritas (5zł/szt.) – ich zakup jest formą wsparcia dzieł miłosierdzia.

8. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni złożone w kancelarii parafialnej – 350 zł. Ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne (zbiórka jesienna): Chruszczewka – 250 zł.

9. Informujemy narzeczonych o terminach katechez przedmałżeńskich: najbliższe są 12-13 i 26-27 listopada 2016 roku. Na tablicy ogłoszeń są również terminy na cały rok 2017.

10. 19 listopada 2016 r. o godz. 19.00 w sali U Jakuba rozpocznie się bal charytatywny pod honorowym patronatem Ks. Dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej oraz naszej Parafii. Hasłem spotkania jest zapewnienie: … i już nie jesteś sam. Dochód przeznaczony zostanie na uposażenie Przedszkola oraz na zakup aparatu do drenażu limfatycznego dla pacjentów z chorobami układu chłonnego (będzie on dostępny w Zakładzie Rehabilitacji w Kosowie Lackim). Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów!

11. Przypominamy, że za tydzień – w nocy z soboty na ostatnią niedzielę października – dokona się zmiana czasu na zimowy. Należy cofnąć wskazówki o godzinę.