23. NIEDZIELA ZWYKŁA

6 września 2015 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o 10.00 przeżywamy nasze parafialne i gminne dziękczynienie za plony. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy włączają się aktywnie w naszą uroczystość. Niech Pan Bóg w szczególny sposób pobłogosławi trudzących się nad przygotowaniem wieńców dożynkowych.

2. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 w Bazylice Mniejszej w Bielsku Podl. diecezjalne dziękczynienie za plony. Dziękujemy Panu Bogu za zbiory, za chleb, którego, jak ufamy, nikomu nie zabraknie, a także za uchronienie nas od kataklizmów. Serdecznie zapraszamy!

3. We wtorek (08.09) przeżywać będziemy nasz odpust parafialny - uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Siewnej). Msze św. tylko w kościele: o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Suma odpustowa o godz. 12.00. Poświęcimy też ziarno siewne. Po Mszy św. procesja eucharystyczna – prosimy o aktywne uczestnictwo. Oczyśćmy swoje sumienia przez spowiedź świętą. Ofiarujmy dar odpustu zupełnego za dusze czyśćcowe.

4. W przyszłą niedzielę (13.09) kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i na procesję różańcową. Zabierzmy ze sobą lampiony!

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Rodziców i chrzestnych zapraszamy w sobotę ok. 18.40 na specjalną konferencję.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na przygotowywany remont okien w naszej świątyni: Trzciniec Mały – 3.600 zł, ofiary złożone w kancelarii parafialnej (X cz.) – 550 zł. Nie dostaliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, czy nasze prace będą dofinansowane, ale – zgodnie z uczynioną niegdyś obietnicą – w tym tygodniu (od czwartku) rozpoczynamy remont.
W związku z tym po 13 września będzie wyłączona z normalnego użytkowania prawa nawa kościoła. W przyszłą niedzielę podamy informację nt. dotychczas złożonych ofiar i zakresu podjętych prac. Rozpoczęcie robót wymagało wpłaty, która praktycznie pochłonęła zgromadzone dotychczas fundusze i wszelkie oszczędności. Prosimy, by osoby, które dotychczas nie złożyły ofiar na ten cel, przyniosły – według swoich możliwości – dar na potrzeby świątyni.

7. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Iwonie Kietlińskiej i Mariuszowi Imbrzykowskiemu oraz Urszuli Trzcińskiej i Tomaszowi Adamczukowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.