1. 14 października, w poniedziałek – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wychowawców, nauczycieli i pracowników szkół, które zostanie ofiarowane w ich intencji. Zachęcamy także dzieci, młodzież i rodziców do udziału we wspólnej modlitwie.

2. 15 października, we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

3. 16 października, we środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

4. 17 października, we czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

5. 18 października, w piątek - święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy pracowników Służby Zdrowia na różaniec, który zostanie ofiarowany w ich intencji.

6. 20 października, w przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili 98.Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny w Polsce. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

7. Również, 20 października, w przyszłą niedzielę, odbędzie się kiermasz kremówek i wystawa plakatów pt. „Przesłanie Jana Pawła II do młodych z okazji Światowych Dni Młodzieży”. Koszt porcji kremówki – 10 zł. Dochód z akcji przeznaczony będzie na funkcjonowanie parafialnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

8. Zachęcamy do nabywania zniczy nagrobnych. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 10 zł/szt.

9. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Kosów – 11 osób, wtorek: Tosie - 4 osoby, Krupy – 4 osoby, Kosów – 3 osoby, środa: Kosów - 9 osób, Łomna – 4 osoby, czwartek: Guty – 6 osób, Kosów – 4 osoby, piątek: Trzciniec Mały – 12 osób, Kosów – 3 osoby, sobota: Kosów – 9 osób. Razem – 69 osób

10. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom oraz Rycerstwu Niepokalanej, za kwiaty do dekoracji kościoła.

11. Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że nasi młodsi i starsi ministranci uczestniczący w rozgrywkach Ligi Ministranckiej Diecezji Drohiczyńskiej zdobyli komplet punktów w pierwszej serii spotkań (wygrywając odpowiednio cztery i pięć meczów). Zawody odbyły się wczoraj w Sadownem. Kolejna runda – 16 listopada w Łochowie.