1. 30 września, w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

2. 1 października, we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

3. Nabożeństwa różańcowe w kościele będą odprawiane: w dni powszednie - codziennie po Mszy św. wieczornej, która nadal (w związku z remontem) będzie odprawiana o godz. 19.00, a w niedziele – po Mszy św. o godz. 10.00.

Zapraszamy do przewodniczenia modlitwie poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek – Akcję Katolicką, we wtorek – kółka różańcowe, we środę – Rycerstwo Niepokalanej, we czwartek – kółka różańcowe, w piątek – dzieci, w sobotę – młodzież i ministrantów.

Zachęcamy także, do odprawiania tego nabożeństwa w kaplicach i domach prywatnych.

Za odmówienie części różańca (5 tajemnic) w kościele lub kaplicy publicznej, a także w gronie rodziny, można zyskać odpust zupełny.

1 października na Mszę św. o godz. 19.00, w sposób szczególny, zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone różańce i książeczki do nabożeństwa, a następnie – rozdane dzieciom.

4. 2 października, we środę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

5. 3 października – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 19.00 – Msza św. w intencji powołań. Nie będzie Godziny Świętej.

6. 4 października, w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

7. Również, 4 października – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

8. 5 października, w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

9. Także, 5 października – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo różańcowe.

10. 6 października - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 10.00 – nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem. Nie będzie procesji.

O godz. 15.00 – Msza św. w języku hiszpańskim.

11. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 6 października, będą przeznaczone na cele charytatywne.

12. Informujemy pielgrzymów udających się 4 października, w piątek, do Milejczyc, że wyjazd nastąpi o godz. 11.00 z parkingu przy plebanii.

13. Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc październik:

-o ochronę życia od poczęcia do naturalnej  śmierci,

-o pokój na świecie i zgodę w rodzinach,

-o błogosławieństwo dla misyjnego dzieła Kościoła,

-o siłę i wytrwałość dla poszkodowanych podczas powodzi.

14. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Kosów – 13 osób, wtorek: Tosie - 7 osób, Krupy – 4 osoby, Kosów – 3 osoby, środa: Łomna - 6 osób, Nowa Wieś – 3 osoby, Kosów - 3 osoby, czwartek: Guty – 4 osoby, Kosów – 4 osoby, piątek: Trzciniec Mały – 11 osób, Kosów – 3 osoby, sobota: Kosów –  10 osób. Razem – 71 osób

15. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: I tak: z Gut (G. G.) – 500 zł, z Telak – 200 zł, z Ratyńca Nowego – 100 zł, od Nowożeńców – 200 zł, od Świadków ślubu – 200 zł.

Dziękujemy także, za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz powodzian. Zebrano rekordową sumę: 20 160,50 zł.

16. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom, za kwiaty do dekoracji kościoła.