6 NIEDZIELA WIELKANOCY

1. 6 maja, w poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

2. Również, 6 maja, w poniedziałek po nabożeństwie majowym – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

3. W dniach 6 - 8 maja, od poniedziałku do środy – kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

4. 7 maja, we wtorek, rozpoczynamy poświęcenie pól. Porządek nabożeństw w najbliższym tygodniu będzie następujący:

-7 maja - o godz. 15.00 – Łomna

- o godz. 15.00 – Nowa Wieś

-8 maja - o godz. 15.00 – Chruszczewka

- o godz. 15.00 – Rytele Wszołki

-9 maja - o godz. 15.00 – Żochy

- o godz. 15.00 – Guty

-10 maja - o godz. 15.00 – Zawady

- o godz. 15.00 – Jakubiki

-11 maja - o godz.   9.00 – Kosów-Albinów, ul.: Leśna, Piaskowa, Małkińska, Mostowa

- o godz.   9.00 – Kosów-Sitne, ul.: Długa, Węgrowska, Spacerowa i przyległe

Prosimy, o przysyłanie pojazdów po księży.

5. 8 maja, we środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6. 10 maja, w piątek, rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. 12 maja, w przyszłą niedzielę, 7 Niedzielę Wielkanocy – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 12 maja, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.

9. Przypominamy, że w dniach 31 maja – 1 czerwca planowany jest wyjazd na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapisy, do 15 maja, przyjmują ks. Grzegorz i Pani Maria Zalewska. Zapraszamy na pielgrzymkę także osoby, które nie należą do Żywego Różańca.

10. Zgodnie z regulaminem, już teraz ogłaszamy, że zebranie sprawozdaw- czo-wyborcze Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się 5 czerwca br. po Mszy św. wieczornej. Ze względu na upływającą kadencję obecnego Za- rządu, po części sprawozdawczej, nastąpi część wyborcza nowego Zarzą- du.

11. Z dużym wyprzedzeniem informujemy, że uroczystość I Komunii św. w roku 2025, w naszej parafii, odbędzie się 18 maja o godz. 10.00.

12. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Nowego Ratyńca – 400 zł, z Kosowa, z ul. Nurskiej – 200 zł.