NIEDZIELA 
UROCZYSTOŚĆ 
JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z ty związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Łomna i Zaleś, wtorek – Rytele Wszołki i Jakubiki, środa – Kosów Lacki, ul. Parkowa i Mazowiecka, Kosów (kolonie), Tosie, Krupy i Tosie (kolonie), czwartek – Albinów, piątek – Kosów – Sitne, ul. Armii Krajowej, Węgrowska, Spacerowa i Wiatraczna, sobota – Kosów Lacki, ul. Kwiatowa, Zacisze i Młynarska.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

2. 29 listopada, we środę po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

 

3. 30 listopada, we czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła.

 

4. 1 grudnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

5. 2 grudnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

6. W najbliższą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się Adwent. Jest to jednocześnie początek nowego Roku Liturgicznego.

 

7. Również, 3 grudnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne.

 

8. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”. Polega ona na tym, aby dzisiaj pobrać (przy wyjściu z kościoła) ekologiczne torby i zgodnie z instrukcją znajdującą się na nich, wypełnić je artykułami spożywczymi i środkami czystości. Tak przygotowane torby należy przynieść na plebanię do niedzieli, 3 grudnia. Następnie z produktów, które zostaną przekazane, przygotowane będą paczki świąteczne dla osób ubogich i chorych. Niech ten gest miłosierdzia będzie żywym świadectwem naszej wrażliwości.

9. PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc grudzień: Intencja ewangelizacyjna – Za osoby niepełnosprawne. Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.

 

10. Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc grudzień:

-o błogosławieństwo Boże dla oczekujących potomstwa;

-za rodziny, aby były ostoją miłości i wiary;

-o zakończenie wojen i konfliktów.

 

11. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Kosów – z ul. Pańskiej: 1000 zł, z ul. Wiatracznej: 500 zł i z ul. Leśnej: 100 zł, spoza parafii: 200 zł, czyli razem: 1800 zł.

Dziękujemy, także 8 kobietom (5 z Kosowa, 1 z Tosi, 1 z Krup i 1 z Jakubik), za posprzątanie kościoła w czwartek, 23 listopada oraz 11 osobom (8 z Kosowa, 2 ze Starej Maliszewy, 1 z Nowej Maliszewy), za posprzątanie kościoła w sobotę, 25 listopada.