13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       27 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.

 

2.       28 czerwca, we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

 

3.       29 czerwca, we środę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 8.00, uroczysta suma o godz. 12.00, połączona z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną i o godz. 18.00.

Jest to także dzień imienin Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, ordynariusza drohiczyńskiego. Pamiętajmy, w naszych modlitwach, o Dostojnym Solenizancie.

 

4.       W miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.30.

 

5.       1 lipca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.00 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

          W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

 

6.    2 lipca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

7.    3 lipca - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

         

8.    Również, 3 lipca, w niedzielę, w kalendarzu liturgicznym – święto św. Tomasza, apostoła. Jest to jednocześnie dzień imienin ks. wikariusza Tomasza Łapińskiego.

 

9.    PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc lipiec: Intencja powszechna – Za osoby starsze. Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

 

10.  Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc lipiec:

-o pokój w Ukrainie i w naszej Ojczyźnie,

-o siły duchowe i fizyczne dla prześladowanych za wiarę,

-za uchodźców i ofiary wojny w Ukrainie.

 

11.     Dziękujemy, Panu Andrzejowi Minarczukowi, Prezesowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim za ofiarę w wysokości 3 tys. zł na renowację drzwi w kościele.

 

12.  Dziękujemy, młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania i nowożeńcom: Karinie Maliszewskiej i Kamilowi Barejowi oraz Paulinie Godlewskiej i Kubie Grabowskiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.