23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       6 września, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

2.       8 września, we środę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godz. 12.00 i o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziarna siewnego.

 

3.       Przypominamy, że 11 września, w sobotę, w Ciechanowcu odbędą się Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza św. dziękczynna – o godz. 11.00.

 

4.       W przyszłą niedzielę, 12 września, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę kaplicy w Korczewie (par. Knychówek).

 

5.       Również, w przyszłą niedzielę, 12 września, po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania.

 

6.       18 września, w sobotę, w Prostyni odbędzie się diecezjalne dziękczynienie członków Kół Żywego Różańca za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00, a zakończy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapisy, do 13 września, przyjmuje Pani Maria Zalewska. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w powyższych uroczystościach.

 

7.       W zakrystii lub w kancelarii można nabyć album pt. „Stoicie tu silni w wierze. Prymas Wyszyński w Drohiczynie”. Pozycja poświęcona jest wizytom ks. kard. Stefana Wyszyńskiego na terenie dzisiejszej Diecezji Drohiczyńskiej (w Drohiczynie, Serpelicach i Prostyni). Zawiera przemówienia, notatki i zdjęcia Księdza Prymasa. Album może być bardzo dobrym wprowadzeniem do zbliżającej się beatyfikacji naszego Wielkiego Rodaka, a zarazem naszego Ziomka. Cena – 35 zł/szt.

 

8.        Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Oldze Sikorskiej i Jakubowi Buczyńskiemu, za kwiaty do dekoracji kościoła.