17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.       Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji są także zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

          Również dzisiaj, po Mszach św., zbierane są ofiary do puszek dla poszkodowanych w nawałnicach.

 

2.       29 lipca, we czwartek – wspomnienie św. Marty, siostry Łazarza.

 

3.       31 lipca, w sobotę wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, założyciela Zakonu Jezuitów.

 

4.       1 sierpnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

5.       2 sierpnia, przez teren naszej parafii przejdzie 35.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Kosowie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Przewiduje się, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 200 osób, w tym ok. 10 księży i kleryków. Pielgrzymi do Kosowa przybędą ok. godz. 12.30.

 

6.       Przypominamy, że w dniach od 1 do 15 sierpnia, pod hasłem „Mocni nadzieją”, odbędzie się 31.Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w niej. Zapisy są przyjmowane, od połowy lipca, w Sokołowie Podlaskim.

          Szczegóły na temat pielgrzymki można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub w Internecie.

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, itp. do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

          - uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

          - odmówienie cząstki różańca,

          - spełnienie dobrego uczynku,

          - dobrowolna ofiara na potrzeby pieszej pielgrzymki.

          Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

7.       Dziękujemy nowożeńcom: Klaudii Dutkiewicz i Karolowi Kalinowskiemu oraz Karolinie Laskowieckiej i Bartłomiejowi Młynarczykowi,  za kwiaty do dekoracji kościoła.