4 NIEDZIELA WIELKANOCY

 

1.       Dzisiaj, przypada XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

 

2.        Również dzisiaj, pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”, rozpoczyna się 58.Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, a także – kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

 

3.       29 kwietnia, we czwartek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

4.       Również, 29 kwietnia, we czwartek – Dzień Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

 

5.       1 maja, w sobotę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, a jednocześnie – Święto Pracy. Za wstawiennictwem Patrona dnia modlimy się za ludzi pracy i bezrobotnych.

 

6.       Również, 1 majapierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

7.       Także, 1 maja, w sobotę, rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa majowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie. Zachęcamy do odprawiania tego nabożeństwa także w miejscowościach poza kościołem.

 

8.       2 maja – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne połączone z majowym.

 

9.       Również, 2 maja, w niedzielę - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy, aby w duchu patriotyzmu i poczucia więzi narodowej, przyozdobić swoje domy biało-czerwoną flagą.

 

10.     Także, 2 maja, w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i strażaków, zamówiona przez Pana Burmistrza Jana Słomiaka.

 

11.     Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 2 maja, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.

12.     Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj: Intencja powszechna – Świat finansów. Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

 

13.     Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc maj:

-o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

-o zdrowie dla chorych i posługujących chorym.

-o oddalenie epidemii.