2 NIEDZIELA WIELKANOCY,
czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.       Dzisiaj, za odmówienie lub odśpiewanie Koronki do Miłosierdzia Bożego, można (pod zwykłymi warunkami) zyskać odpust zupełny.

2.        Również dzisiaj, pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia” rozpoczyna się 77.Tydzień Miłosierdzia.

3.        13 kwietnia, we wtorek - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Modlimy się w intencji ofiar ludobójstwa sowieckiego z 1940 r. oraz tych, którzy zginęli przed jedenastoma laty, 10 kwietnia, w katastrofie lotniczej, w Smoleńsku.

4.        14 kwietna, we środę – Święto Chrztu Polski (obchodzone od 2019 r.).

5.       18 kwietnia, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

6.        1 kwietnia br. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Każda osoba mieszkająca w Polsce ma obowiązek wziąć w nim udział. Spis jest organizowany przez Główny Urząd Statystyczny.

Informacje pozyskane podczas spisu będą niezwykle ważne dla naszej Ojczyzny. Posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa tematach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych.

Spis potrwa do 30 czerwca br.

Szczegółowsze informacje na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

7.        Zapowiedzi przedślubne – do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

-Piotr Aderek, par. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie i Edyta Maleszewska, par. tut. – zapowiedź pierwsza;

-Mariusz Paweł Sikorski, par. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie i Paula Królikowska, par. tut. – zapowiedź pierwsza.

Gdyby, ktoś znał ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, ma obowiązek, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.