2 NIEDZIELA
PO NARODZENIU PAŃSKIM

1.         6 stycznia, we środę – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli (jest to święto nakazane – obowiązuje udział we Mszy św.). W trakcie każdej Mszy św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła.

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także dniem modlitwy i pomocy misjom, który w tym roku przebiega pod hasłem: Eucharystia objawieniem miłości. Ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.

2.         7 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

3.         W najbliższą niedzielę, 10 stycznia - Święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej za łaskę chrztu św., za kapłana, który go udzielił, za rodziców i rodziców chrzestnych. Jednocześnie, jest to dobra okazja do przypomnienia sobie zobowiązań wypływających z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

W niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna Okres Zwykły.

4.         Również, 10 stycznia, w przyszłą niedzielę, w katedrze drohiczyńskiej – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Modlimy się w intencji naszej diecezji i Księdza Biskupa.

5.         Statystyka parafialna - podsumowanie 2020 r. (posługi):

- sakrament chrztu św.: 41, (2019 - 51, 2018 – 48);

- I Komunia św.: 41;

- sakrament bierzmowania: 43;

- sakrament małżeństwa: 16 (2019 - 25, 2018 – 32);

- pogrzeby: 85 (2019 - 87, 2018 – 94);

- udzielone Komunie św. – ok. 65 000.