29 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.         Dzisiaj obchodzimy 94.Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Polsce.

 

2.         20 października, we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego.

 

3.         22 października, we czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 

4.         W nocy z soboty na niedzielę, z 24 na 25 października, przechodzimy na czas zimowy. Prosimy, wziąć to pod uwagę, planując udział we Mszy św.

 

5.         W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stolikach za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie, przez cały listopad, włączamy też w modlitwę różańcową.

           

6.         Przy wyjściu z kościoła można nabyć znicze nagrobne. Jest to doroczna akcja „Caritas”, z której dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne. W bieżącym roku rozprowadzane są znicze w cenie 6 zł/szt.

           

7.         Dzisiaj, przy kościele odbywa się zbiórka ofiar do puszek na leczenie Michasia Boguckiego z Nura. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzebna jest ogromna suma 9 milionów złotych.

 

8.         Z radością informujemy, że nasza schola zajęła pierwsze miejsce na 27.Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2020. Gratulujemy Panu Organiście i młodym artystom, i życzymy dalszych sukcesów.

 

9.         Informujemy, że w minionym tygodniu zostały zamontowane w kościele cztery witraże, tym samym został zakończony projekt ich renowacji.

 

10.       W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną informujemy i przypominamy, że:

            -w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu 1,5 m;

            -od 17 października w strefie żółtej, do której jesteśmy zaliczeni, na 1 osobę uczestniczącą w nabożeństwie powinno przypadać 4 m2, co w naszym kościele, którego powierzchnia wynosi ok. 1500 m2 daje 375 osób w czasie jednego nabożeństwa;

            -w pogrzebie na cmentarzu może uczestniczyć 25 osób, należy zakrywać usta i nos i zachować dystans 1,5 m;

            -do odwołania zawieszone są spotkania wszystkich grup parafialnych.