32. NIEDZIELA ZWYKŁA

6 listopada 2016 r.

1. Dziękujemy O. Janowi ze wspólnoty kapucyńskiej w Łomży za wspólną modlitwę, słowo Boże i wiadomości dotyczące Trzeciego Zakonu św. Franciszka. Dziękujemy też naszemu drugiemu Gościowi za świadectwo o tym powołaniu. Jest to propozycja dla Parafian i zachęta do odtworzenia w Kosowie Lackim struktury, która istniała jeszcze w XX wieku.

2. Dziękujemy Parafianom, którzy uczestniczą w Różańcu za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych, odprawianym na cmentarzu grzebalnym do wtorku włącznie o 16.00. Zapraszamy na modlitwę różańcową w pozostałe dni listopada do kościoła: w dni powszednie na 16.30, a w niedziele na 9.30 (przed Sumą). Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Koronka do Miłosierdzia Bożego – bezpośrednio po Różańcu.

3. We środę w liturgii przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki LaterańskiejMatki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata. W naszych osobistych modlitwach niech nie zabraknie prośby za Ojca Świętego i w intencji jego posługiwania w Kościele.

4. W piątek obchodzimy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujmy Panu Bogu za bezcenny dar, jakim jest wolność. Módlmy się za tych, którzy oddali swoje życie w jej obronie i dla jej wyzwolenia, a także za tych, którzy w naszych czasach podejmują za nią odpowiedzialność. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 10.00. Później - przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, salwa honorowa, w sali widowiskowej M-GOK uroczysta akademia pt. Pierwsze dni Niepodległej, przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół, rozstrzygnięcie V edycji konkursu im. Feliksa Wolińskiego Młodzi o Kosowie i otwarcie wystawy Wolińscy. Dwór w Kosowie. Na koniec można będzie poczęstować się specjalnie przygotowaną grochówką. Wywieśmy flagi narodowe!

5. Następna niedziela – druga niedziela listopada – jest Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będziemy się modlić za chrześcijan na całym świecie doświadczanych bardzo ciężko przez niezliczonych wrogów. Po Mszach św. do puszek złożymy ofiary na wsparcie dla najbardziej udręczonych braci w wierze.

6. W przyszłą niedzielę (13.11) na Mszy św. o 10.00 będzie uroczysty Chrzest św. dzieci. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w sobotę ok. godz. 17.40.

7. W przyszłą niedzielę zostanie zamknięty w naszej Diecezji Rok Miłosierdzia. Dokona się to w Drohiczynie (o 10.00), w Sokołowie Podlaskim (par. Miłosierdzia Bożego – o 11.00) i w Bielsku Podlaskim (o 15.00), gdzie kościół pw. Miłosierdzia Bożego zostanie ogłoszony diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Od nas na tę ostatnią uroczystość uda się specjalna delegacja, by odebrać obraz Jezusa Miłosiernego, który później będzie wędrował po całej parafii i dotrze do wszystkich rodzin.

8. We czwartek rozpocznie się nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, co stanie się w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata.

9. We czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

10. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni złożone w kancelarii parafialnej – 200 zł. Ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w ramach zbiórki jesiennej: Trzciniec Mały – 150 zł, ofiary indywidualne – 100 zł.

11. Przypominamy o balu charytatywnym – 19.11.2016 r. o godz. 19.00 w sali U Jakuba.