33. NIEDZIELA ZWYKŁA

13 listopada 2016 r.

1. Druga niedziela listopada jest Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszy św. do puszek złożymy ofiary na rzecz cierpiących wspólnot chrześcijańskich w Iraku.

2. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. W piątek (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, która oddała życie w obronie czystości. Jest ona szczególną patronką młodzieży. Niech będzie również zachętą do godnego przeżycia narzeczeństwa i dobrego przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

4. We środę (16.11) – święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Akcja Katolicka zaprasza po wieczornej Mszy św. na czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

6. W grudniu chrzest dzieci przewidziany jest na I dzień Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu. Niech rodzice zadbają o to, by dzieci nie pozostawały zbyt długo bez Chrztu św.!

7. Pan Organista rozpoczyna w tym tygodniu roznoszenie opłatków (codziennie od 9.00):

- poniedziałek - Guty,

- wtorek          - Dębe,

- środa             - Stara Maliszewa i Nowa Maliszewa,

- czwartek       - Żochy,

- piątek            - Chruszczewka,

- sobota           - Albinów i kolonie Tosie.

Termin może ulec zmianie (np. z racji pogrzebu). Zainteresowani zostaną powiadomieni.

8. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni złożone w kancelarii parafialnej – 850 zł. W przyszłą niedzielę taca będzie również przeznaczona na ten cel. Dziękujemy też za ofiary na Seminarium (w ramach zbiórki jesiennej): Kosów-Hulidów, ul. Młynarska i Zacisze – 570 zł, Olszew – 90 zł.

9. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Agnieszce Kryczce i Robertowi Wierzchuckiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

10. W przyszłą niedzielę w naszej świątyni będziemy gościć Natalię i Aleksandra Jurkowskich, prezentujących dawną i współczesną muzykę. Po mszy o 8.00 przedstawią krótki program, a o godz. 11.20 wystąpią z dłuższym koncertem, zatytułowanym Zaduszki Muzyczno-Duchowe. Będzie można też nabyć ich płyty.

11. Władze samorządowe i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają 16 listopada na Gminny Dzień Seniora. Rozpocznie się on o godz. 14.00. W programie jest popołudnie autorskie z Lechem Zakrzewskim Spotkanie z balladą oraz wspólne biesiadowanie.