1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22 lutego 2015 r.

1. 1 marca obchodzony jest w Polsce jako dzień poświęcony pamięci o Żołnierzach Wyklętych, czyli uczestnikach podziemia niepodległościowego z przełomu lat 40-tych i 50-tych minionego wieku. Chcemy oddać im hołd przez modlitwę w ich intencji na Mszy św. sprawowanej w naszym kościele w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

2. We środę (25.02) po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

3. W następną niedzielę (01.03), która jest też niedzielą adoracyjną, o godz. 9.30 w kościelespotkanie Kółek Różańcowych. Zapraszamy wszystkie wspólnoty maryjne.

4. W przyszłą niedzielę, czyli w II niedzielę Wielkiego Postu, przeżywaną tym razem pod hasłem Z misjonarzami głośmy pojednanie będą zbierane do puszek ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła (jest to również forma jałmużny wielkopostnej). Dołączmy do tego nasze dobrowolne ofiary i wyrzeczenia. W akcję można też włączyć się wysyłając SMS o treści MISJE na numer 72032.

5. Zachęcamy Parafian do wzięcia do domu skarbonki wielkopostnej. Pod hasłem Wiara i miłosierdzie zbierane są środki na leczenie dzieci i osób starszych. Prosimy, by w tę doroczną akcję Caritas włączyły się całe rodziny – szczególnie te, w których są dzieci. Zebrane ofiary – jak co roku – przyniesione zostaną do kościoła w Wielką Sobotę.

6. Przypominamy, że Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa (Łagiewnik). Przewidziana jest ona na 31 maja – 1 czerwca 2015 r. (niedziela i poniedziałek). Koszt podróży, noclegu i częściowo posiłku – 300 zł. Zgłoszenia (z zaliczką – 150 zł) przyjmujemy w kancelarii parafialnej do końca marca. Ilość miejsc jest ograniczona, liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.

7. Parafia Prostyń organizuje w dniach 1 – 3 maja pielgrzymko-wycieczkę do Trzebnicy, Wrocławia, Pragi czeskiej i Wambierzyc. Koszt ogólny – 490 zł. Zapisy do 10 marca (zaliczka – 100 zł) u ks. Adama Banaszka (tel. 29/794-407-639).