2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 marca 2015 r.

1. 1 marca jest w Polsce Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych – uczestników podziemia niepodległościowego z przełomu lat 40-tych i 50-tych XX wieku. Dziękujemy Panu Bogu za ofiarę ich życia oddanego za wolność Ojczyzny. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 10.00.

2. Dzisiaj również zbieramy do puszek ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła. Cały dzień przeżywamy modlitewnie pod hasłem: Z misjonarzami głośmy pojednanie. Możemy dołączyć do tego nasze dobrowolne ofiary i wyrzeczenia. To wielkie dzieło wspieramy też wysyłając SMS o treści MISJE na numer 72032.

3. We środę (04.03) uroczystość św. Kazimierza, królewicza, głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej, do której należy również nasza Diecezja.

4. W tym tygodniu: I czwartek (od 16.00 do 17.00 - Godzina Święta), I piątek i I sobota miesiąca.

5. Na niedzielę 8 marca planowany jestchrzest dzieci. Jeśli zgłoszeni zostaną kandydaci, to spotkanie z rodzicami i chrzestnymi będzie w sobotę po Mszy św. wieczornej. Następny terminy: Wigilia Paschalna (04.04) o 19.30 oraz Niedziela Wielkanocna (05.04) o 10.00.

6. W piątek (06.03) po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

7. W następną niedzielę (08.03) jest Dzień Kobiet. Pragniemy, w jedności z Matką Najświętszą, wyprosić wszystkim niewiastom obfitość Bożych łask i dziękować za świadectwo ich życia i pobożności. Już w piątek w tej intencji ofiarujemy Drogę Krzyżową.

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na marzec:

- o zgodę między narodami;

- o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników;

- o skuteczną ochronę życia poczętego.

9. Ogłaszamy już dzisiaj konkurs na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Palmy muszą być wykonane własnoręcznie, najlepiej przy współpracy całej rodziny. Będą nagrody! Rozstrzygnięcie konkursu dokona się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.00. Na tę Mszę św. są zaproszeni wszyscy Parafianie, w szczególny zaś sposób – dzieci.

10. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać baranki wielkanocne. Podobnie jak w ubiegłych latach wykonane są one z czekolady. Ofiara to 5 zł. Cały dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia Caritas.