1. 31 stycznia, we środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

2. 1 lutego - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

3. 2 lutego, w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach – o godz. 15.30.

Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami.

W czasie Mszy św. wieczornej, o godz. 17.00, zostaną poświęcone modlitewniki, a następnie rozdane dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Mszy św. – spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

2 lutego obchodzony jest także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na cele wspólnot kontemplacyjnych.

2 lutego, to także pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. – nabożeństwo wynagradzające.

W najbliższy piątek nie obowiązuje post.

4. 3 lutego, w sobotę – w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W związku z tym, po każdej Mszy św., odbędzie się błogosławieństwo osób z chorobami gardła. Jednocześnie, jest to dzień modlitw o właściwe korzystanie z daru mowy.

5. Również, 3 lutego – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

6. 4 lutego – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

7. PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY na miesiąc luty: Intencja powszechna – Za chorych terminalnie. Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

8. INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ na miesiąc luty:

-o dar cierpliwego znoszenia cierpienia dla chorych i ich opiekunów,

-o poszanowanie godności człowieka od poczęcia  do naturalnej śmierci,

-o dary Ducha Świętego dla rekolekcjonistów.

9. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim: 5000 zł, z Kosowa Lackiego - z ul. Nowej: 2000 zł, spoza parafii: 500 i 200 zł.