1. 7 października, w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Kół Żywego Różańca. Z tej okazji, w intencji wszystkich członków KŻR z naszej parafii, w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza św.

2. W dniach 13 – 15 października, od przyszłej niedzieli do wtorku, w naszej parafii odbędzie się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo

Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. dr Robert Grzybowski, administrator Pustelni Zwiastowania w Poletyłach.

Z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicach, a Msze św. w kościele będą odprawiane według następującego porządku: 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00 (!!!).

Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone będą Księdzu Rekolekcjoniście.

Szczegółowy program 40.Godzinnego zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

3. 13 października, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia” będziemy obchodzili 24.Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody przeznacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

4. Również, 13 października, w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

5. W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stoliku za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy pierwszy piątek miesiąca. Przez cały listopad będziemy także odmawiali tzw. różaniec „wypominkowy”.

6. Zwracamy się do wszystkich, którzy robią porządki na cmentarzu. Prosimy, aby segregować śmieci. Odpady naturalne należy składać obok kontenerów, a sztuczne (znicze, plastiki, itp.) – usuwać do kontenerów.

7. W salce na plebanii odbywają się korepetycje z języka angielskiego. Zajęcia prowadzi Pani Justyna Nietubyć, wykwalifikowana lektorka. Zapraszamy na nie dzieci i młodzież, którzy chcieliby lepiej opanować ten, jakże ważny język obcy. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

8. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Telaki – 7 osób, wtorek: Dębe - 5 osób, Jakubiki – 2 osoby, Kosów – 3 osoby, środa: Stara i Nowa Maliszewa - 4 osoby, Żochy – 3 osoby, Kosów - 1 osoba, czwartek: Olszew – 5 osób, Kosów – 2 osoby, piątek: Trzciniec Duży – 7 osób, Kosów – 2 osoby, sobota: Chruszczewka –  8 osób, Kosów – 1 osoba. Razem – 50 osób

9. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: I tak: z Kosowa, z ul. Kolejowej – 200 zł, z Żoch – 100 zł, z Krup – dwa razy po 100 zł.