1. 6 sierpnia, we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego.

2. 8 sierpnia, we czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

3. 9 sierpnia, w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

4. 10 sierpnia, w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

5. Z wyprzedzeniem informujemy, że tegoroczne dożynki parafialno-gminne odbędą się w niedzielę, 8 września, i będą połączone z odpustem Narodzenia NMP.

6. PKS „ Sokołów” w Sokołowie Podlaskim zaprasza na wyjazd do Częstochowy. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

7. PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MIESIĄC SIERPIEŃ: Intencja ewangelizacyjna – Za przywódców politycznych. Módlmy się, aby przywódcy polityczni służyli swojemu narodowi, pracując na rzecz integralnego rozwoju człowieka i dobra wspólnego, troszcząc się o tych, którzy stracili pracę i dając pierwszeństwo najuboższym.

8. Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc sierpień:

-o opiekę Matki Bożej nad naszą Ojczyzną,

-o siły dla pracujących w rolnictwie i ogrodnictwie,

-o dar prawdziwej wolności dla osób uzależnionych.

9. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Kosów – 10 osób, wtorek: Tosie - 10 osób, Krupy - 5 osób, Kosów – 4 osoby, środa: Nowa Wieś - 2 osoby, Zawady – 2 osoby Kosów - 2 osoby, czwartek: Olszew - 5 osób, Grądy – 1 osoba, Stary Ratyniec – 3 osoby, Kosów – 3 osoby, piątek: Trzciniec Mały – 11 osób, Kosów – 4 osoby, sobota: Kosów – 12 osób, Nowy Ratyniec – 9 osób, Grądy -1 osoba, spoza parafii – 1 osoba. Razem – 85 osób

10. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła. I tak: z Kosowa, z ul. Spokojnej – 500 zł, z Chruszczewki – 200 zł.