9 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,  odprawiane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem ziół i kwiatów oraz dzieci – we czwartek, 6 czerwca o godz. 19.00.

2. 3 czerwca, w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, pierwszych męczenników afrykańskich (Uganda).

 

3. 4 czerwca, we wtorek przypada naszej parafii udział w Sztafecie Modlitw o Powołania. Jest to inicjatywa diecezjalna. Od 15 lutego do 22 czerwca br. poszczególne parafie modlą się o powołania. W naszym przypadku, w tej intencji ofiarujemy wtorkowe Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a w pierwszy czwartek miesiąca, 6 czerwca - zostanie odprawiona Msza św.

 

4. 5 czerwca, we środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

5. Również, 5 czerwca, we środę, przypada 33.Rocznica utworzenia przez papieża św. Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.

 

6. 6 czerwca - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Nie będzie Godziny Świętej.

 

7. 7 czerwca, w piątek – uroczystość liturgiczna Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia… można tego dnia, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

7 czerwca, to także pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

8. 8 czerwca, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

9. 10 czerwca, w poniedziałek, przypada 25.Rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie.

W związku z tym, w dniu 8 czerwca w Drohiczynie odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Wspólnot. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. o godz. 13.00

Prosimy, aby 8 i 10 czerwca przyozdobić swoje domy flagami diecezjalnymi, papieskimi lub narodowymi.

 

10. 9 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy, w Chruszczewce – uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

11. Również, 9 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Medjugorie.

 

12. Siostry Benedyktynki z Siedlec zbierają porwane różańce oraz korale i koraliki, a następnie wyrabiają z nich tzw. dziesiątki różańców. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc misjom. Jeśli ktoś posiada tego typu rzeczy, proszony jest o ich dostarczenie do kancelarii lub do zakrystii.

 

13. PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MIESIĄC CZERWIEC: Intencja Ewangelizacyjna – Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju. Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

 

14. INTENCJE MODLITEWNE CZŁONKÓW ŻYWEGO I NIEUSTAJĄCEGO RÓŻAŃCA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ NA MIESIĄC CZERWIEC:

  -o wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zło;

-o dary Ducha Świętego dla nowo wyświęconych kapłanów;

-o miłość i wierność dla małżonków.

 

15. Serdecznie dziękujemy grupom osób z Kosowa Lackiego (dwa razy), Nowej i Starej Maliszewy, Tosi i Krup oraz Łomnej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

Dziękujemy także Osobom, które przygotowały ołtarzyki na procesję Bożego Ciała, a także nowożeńcom – za kwiaty do dekoracji kościoła.