32 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 8 listopada, we środę, rozpoczął się pierwszy etap remontu naszego kościoła. Będzie on polegał na położeniu instalacji ogrzewania podłogowego. Projekt zostanie sfinansowany ze środków własnych parafii. 

Prowadzone prace będą powodowały różnego rodzaju perturbacje w normalnym funkcjonowaniu naszej świątyni. Prosimy o wyrozumiałość. 

W ramach oszczędności, część prac zostanie wykonana we własnym zakresie i tu prosimy o wsparcie. Radni, czy też sołtysi, w miarę potrzeb, będą zwracali się o pomoc. W tym miejscu dziękujemy sześciu mężczyznom z Kosowa i jednemu z Nowej Wsi za przygotowanie kościoła do remontu, polegające na usunięciu różnego rodzaju sprzętów. Odpowiedzialnych z poszczególnych miejscowości, prosimy o zabranie chorągwi i przy okazji odnowienie tych, które tego wymagają. Chorągwie znajdują się w salce na plebanii.

Prace remontowe polecamy Bożej Opatrzności, opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu św. Józefa i św. ojca Pio w naszych modlitwach, aby przebiegały sprawnie i bezpiecznie. Po każdej Mszy św., w czasie remontu, będziemy odmawiali modlitwę „Zdrowaś Maryjo” i wezwania litanijne do św. Józefa i św. ojca Pio.

 

2. Dzisiaj, błogosławimy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych tygodniach Pan Organista będzie je roznosił w parafii. Porządek - na najbliższy tydzień będzie następujący (codziennie od godz. 9.00): poniedziałek – Guty, wtorek – Dębe, środa - Stara i Nowa Maliszewa, czwartek – Żochy, piątek – Chruszczewka, sobota – Trzciniec Mały i Duży.

Ofiary składane przy tej okazji stanowią część uposażenia Organisty.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

 

3. 13 listopada, w poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

4. 16 listopada, we czwartek – święto Najświętszej Maryi  Panny  Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

 

5. 17 listopada, w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

 

6. 18 listopada, w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Kosów – wpłaty indywidualne: ul. Armii Krajowej: 200 zł, ul. Sportowa: 100 zł, Guty – wpłata indywidualna: 100 zł, czyli razem: 400 zł.