30 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 31 października, we wtorek – ostatnie nabożeństwo różańcowe. Prosimy, aby dzieci zabrały na nie plansze z naklejkami, które otrzymywały za udział w nabożeństwach.

 

2. 1 listopada, we środę – uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek nabożeństw będzie następujący:

-w kościele – Msza św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00;

-na cmentarzu: o godz. 11.00 – wspólna modlitwa „wypominkowa”, o godz. 11.30 – procesja z modlitwami w intencji zmarłych i o godz. 12.00 – Msza św. w kaplicy cmentarnej.

Po Mszy św. księża poświęcą pomniki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele duszpasterskie.

Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00!

Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązującym, w związku z tym katolik ma obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

 

3. 2 listopada, we czwartek - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz.: 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 – procesja wokół kościoła z modlitwami w intencji zmarłych. O godz. 16.00 – różaniec „wypominkowy” na cmentarzu.

 

4. 2 listopada, to także pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Z racji różańca „wypominkowego” na cmentarzu nie będzie Godziny Świętej, a po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo w intencji powołań.

 

5. W czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada będziemy zbierać się na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00 (początek przy kaplicy), aby modlić się w intencji naszych zmarłych.

 

6. Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać, pod zwykłymi warunkami:

-odpust zupełny w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych;

-odpust cząstkowy w pozostałe dni roku.

Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

 

7. Można jeszcze składać kartki „wypominkowe”. Za naszych zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w „wypominkach” będziemy się modlić: 1 listopada - o godz. 11.00 (na cmentarzu), od 2 do 8 listopada – w czasie różańca na cmentarzu i od 9 do 30 listopada (w kościele) – codziennie od godz. 16.30 (w dni powszednie) i od godz. 9.30 (w niedziele).

Zostaną też za nich odprawione Msze św.: 1 i 2 listopada, w każdy I piątek miesiąca (Msza św. wieczorna) i w czasie rekolekcji.

 

8. 3 listopada – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

9. 4 listopada, w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Jest to także dzień imienin naszego Ks. Wikariusza Karola Lipczyńskiego.

 

10. Również, 4 listopada – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

 

11. 5 listopada – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie – nabożeństwo eucharystyczne.

 

12. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 5 listopada, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.

 

13. 5 listopada, w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 – spotkanie Rady Parafialnej.

 

14. Także, 5 listopada, w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w remizie OSP w Telakach – spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

 

15. 25 listopada br. w Sali OSP w Kosowie Lackim odbędzie się bal charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie naszej parafianki Justyny Składanowskiej. Zapisy – w sklepie Robson w Kosowie Lackim. Szczegóły na ten temat można znaleźć na Facebook’u. 

 

16. PAPIESKA INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD: Intencja powszechna – Za papieża. Módlmy się za papieża, aby wypełniał swoją misję i prowadził wiernych wspierany przez Ducha Świętego.

 

17. Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na listopad:

-o poszanowanie naszej wiary i jedność wśród Polaków,

-o pokój wieczny dla zmarłych kapłanów i członków Żywego Różańca,

-za ofiary wojen.

 

18. Jeszcze raz zwracamy się z prośbą do osób, które robią porządki na cmentarzu, aby nie wyrzucać śmieci za parkan, a do kontenerów - nie wrzucać worków z liśćmi, czy też samych liści. Prosimy także, aby nie sprzątać grobów w niedzielę.

Informujemy również, że na cmentarzu, na nowej części, została ustawiona toaleta.

 

19. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Henrysin: 400 zł, Kosów – wpłata indywidualna: ul. Kościelna: 300 zł, wpłaty spoza parafii w wysokości: 400, 100 i 50 zł, czyli razem: 1250 zł.