1. 23 września, w poniedziałek – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Jest to szczególny Patron naszej parafii, gdyż w ołtarzu, na którym sprawowana jest Msza św. wmurowane są relikwie tego świętego.

2. 27 września, w piątek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.

3. 28 września, w sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

4. Również, 28 września, w sobotę o godz. 15.00 – „Koronka na ulicach miast”. Zapraszamy na wspólną modlitwę przy krzyżu papieskim.

5. 4 października br. organizowana jest pielgrzymka autokarowa członków Kół Żywego Różańca na spotkanie diecezjalne w Milejczycach. W miejscowym kościele znajduje się cudowny obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koszt wyjazdu – 40 zł. Zapisy, do 29 września, u Pani Marii Zalewskiej. Serdecznie zapraszamy członków KŻR i chętnych parafian do udziału w pielgrzymce.

6. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Telaki – 6 osób, wtorek: Dębe - 6 osób, Jakubiki – 3 osoby, Kosów – 3 osoby, środa: Stara i Nowa Maliszewa - 3 osoby, Żochy – 5 osób, Kosów - 2 osoby, czwartek: Kosów – 1 osoba, piątek: Trzciniec Duży – 8 osób, Kosów – 2 osoby, sobota: Chruszczewka – 11 osób, Kosów –  10 osób. Razem – 60 osób

7. Bóg zapłać za ofiarę na remont kościoła: z Żoch – 300 zł.

8. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom, za kwiaty do dekoracji kościoła.

9. !Queridos hermanos y hermanas del idioma español!

A partir del domingo 6 de octubre, en la Parroquia de la Natividad de la Santísima Virgen María en Kosów Lacki se celebrará una vez al mes la Santa Misa en español. La Santa Misa iniciará a las 15:00 hrs. Antes de la misa, a partir de las 14:30, habrá posibilidad de confesarse en español. Invitamos