NIEDZIELA PALMOWA,
CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

1. 26 marca, we wtorek po Mszy św. wieczornej, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Kosowa. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tym nabożeństwie i prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

2. 27 marca, we środę, odbędą się odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Jeszcze dzisiaj można zgłaszać chętnych.

Odwiedziny we wsiach rozpoczną się o godz. 9.00, a w Kosowie – o godz. 15.00.

3. Również 27 marca, we środę, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Osoby, które zechcą pozbyć się tego typu odpadów, proszone są o ich dostarczenie na parking przy plebanii do godz. 10.30. Wyżej wymienionego sprzętu można pozbyć się bezpłatnie. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie inicjatyw misyjnych Kościoła.

4. 28 marca – WIELKI CZWARTEK.

Nie będzie Mszy św. porannych.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18.00.

Po Mszy św. - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”.

Za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny.

O godz. 20.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Adoracja - do godz. 21.00.

5. 29 marca – WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ.

Adoracja – od godz. 9.00.

Liturgia Męki Pańskiej – o godz. 18.00.

Centralnym punktem liturgii będzie adoracja Krzyża. Za udział w adoracji podczas liturgii Męki Pańskiej można zyskać odpust zupełny.

Ofiary składane na tacę podczas adoracji, będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc kultu religijnego w Ziemi Świętej.

Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej, nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

Przy Grobie Pańskim rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Adoracja – do godz. 21.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Z racji Wielkiego Piątku, kiedy to w sposób szczególny adorujemy krzyż, zwracamy się z prośbą o zrobienie porządków przy krzyżach przydrożnych i przydomowych.

6. 30 marca – WIELKA SOBOTA.

Adoracja – od godz. 9.00.

Wigilia Paschalna – o godz. 19.00. Liturgia rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przy kościele. W trakcie nabożeństwa nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Z tej racji na liturgię przynosimy świece (zabezpieczone przed kapaniem wosku). Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można zyskać odpust zupełny.

Na zakończenie liturgii – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Adoracja po zakończeniu Wigilii Paschalnej – do godz. 21.00.

Poświęcenie pokarmów:

-w kościele – o godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00;

-w terenie – od godz. 9.00:

1 trasa: Olszew, Henrysin, Zawady, Grądy, Nowa Wieś, Łomna, Zaleś, Stary Ratyniec, Nowy Ratyniec, Telaki, Trzciniec Mały, Trzciniec Duży i Chruszczewka;

2 trasa: Żochy, Dębe, Stara Maliszewa, Nowa Maliszewa, Guty, Jakubiki, Rytele Wszołki, Krupy i Tosie.

Na życzenie mieszkańców nie będzie poświęcenia pokarmów na Sitnem.

Księża do poszczególnych miejscowości przyjadą własnymi samochodami.

W nocy z 30 na 31 marca nastąpi zmiana czasu na letni (śpimy o godzinę krócej). Prosimy wziąć to pod uwagę, planując udział w nabożeństwach niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

7. 31 marca – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Adoracja – od godz. 5.00.

Msza św. rezurekcyjna – o godz. 6.00.

Pozostałe Msze św.:

-w kościele: o godz. 10.00 i o godz. 12.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00);

-w kaplicach: w Rytelach – o godz. 9.00, w Chruszczewce – o godz. 11.00.

8. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego i do adoracji Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do adoracji mieszkańców poszczególnych ulic w Kosowie i miejscowości w parafii oraz grup parafialnych. Orientacyjny plan adoracji zostanie umieszczony na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz będzie podawany na bieżąco, w kolejne dni.

Druhów Strażaków zapraszamy do czuwania przy Grobie Pańskim i do udziału w procesji rezurekcyjnej.

9. W czasie Triduum Paschalnego księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Grafik dyżurów również, będzie znajdował się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz będzie podawany na bieżąco, w kolejne dni.

10. Serdecznie dziękujemy Ks. Grzegorzowi za zorganizowanie i przeprowadzenie Nocnej Drogi Krzyżowej. Słowa podziękowania kierujemy także pod adresem Pana Burmistrza Jana Słomiaka, za zabezpieczenie transportu dla pątników oraz mieszkańcom poszczególnych miejscowości – za przygotowanie trasy, a także za uporządkowanie krzyży i kapliczek przydrożnych.

Dziękujemy także policji za zabezpieczenie porządku.

Wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej dziękujemy za piękną postawę modlitewną.

11. Informujemy, że w związku z ogromem prac przygotowawczych do świąt, spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się 3 kwietnia po Mszy św. wieczornej.

12. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KŻR im. św. Faustyny z ul. Nowej w Kosowie – 200 zł, ofiara bezimienna – 50 zł.

Dziękujemy również, za ofiary składane na ten cel przy okazji Drogi Krzyżowej, czy też Nocnej Drogi Krzyżowej.

Serdecznie dziękujemy także, Panu Dariuszowi Dębskiemu z Gut, za prace naprawcze przy kostce brukowej wokół kościoła.