21 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

CZĘSTOCHOWSKIEJ

26 SIERPNIA 2018

 

1.         27 sierpnia, w poniedziałek – wspomnienie św. Moniki.

 

2.         28 sierpnia, we wtorek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 

3.         29 sierpnia, we środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

4.         31 sierpnia, w piątek – Ogólnopolski Dzień „Solidarności”.

5.         1 września – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

6.         Również, 1 września, w sobotę – 79.Rocznica wybuchu II wojny światowej, dzień modlitw o pokój i w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

 

7.         Także, 1 września na terenie Muzeum Treblinka odbędzie się uroczystość patriotyczno-religijna. W programie uroczystości znajduje się m. in. Droga Krzyżowa, która rozpocznie się o godz. 12.00 i Msza św. o godz. 13.00. Na powyższe uroczystości, Pan Burmistrz, funduje autokar, który odjedzie z parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy!

 

8.                     2 września - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

9.         W nawiązaniu do Listu Pasterskiego Biskupa Drohiczyńskiego sprzed tygodnia, zachęcamy do udziału w 3.Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce Drohiczyn – Loretto. Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 

10.                   Biuro podróży PIELGRZYMUJ.PL organizuje w dniach 23 – 27 września wyjazd na Litwę, Łotwę i do Estonii, na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na tablicy ogłoszeń.

 

11.       W imieniu Państwa Elżbiety i Krzysztofa Grądzkich z Trzcińca Małego, jak również własnym, dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, na pokrycie części strat spowodowanych przez pożar. Zebrano 17 395,50 zł. Bóg zapłać!

 

12.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Monice Kryczce i Stanisławowi Skibińskiemu oraz Katarzynie Laskowskiej i Michałowi Obłękowskiemu za kwiaty do dekoracji kościoła