NOCNA DROGA KRZYŻOWA

1583086074828880230806837896891006850239234n

 

W bieżącym roku nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami Kosowa, gdyż nie pozwalają na to przepisy sanitarne.

Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godzinie 19:00. Po jej zakończeniu nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozesłanie uczestników DK.

Trasa obejmująca 16-kilometrowy odcinek rozpoczyna się i kończy w naszym kościele parafialnym i wiedzie przez następujące miejscowości: Dębe, Stara Maliszewa, Nowa Maliszewa i Guty. Zakończenie DK przewidywane jest na godz. 22.30 (w zależności od tempa pokonywania trasy).

Zachęcamy do indywidualnego pokonywania trasy, ale dopuszczamy pary czy rodziny, które chcą razem pokonywać trudy nocnej wędrówki z Chrystusem (zachęcamy szczególnie ludzi młodych, narzeczonych i małżonków).

Podczas trwania Nocnej DK w kościele parafialnym będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkie osoby, które nie czują się na siłach, aby pokonać trasę DK, do wspólnego trwania na modlitwie przed Chrystusem Eucharystycznym.

Na trasę warto zabrać krzyż (mały, drewniany), kamizelkę odblaskową, oświetlenie (odblaski, latarki), różaniec oraz coś do jedzenia i picia.

Rozważania DK i trasa będą przygotowane i przekazane podczas rozesłania.

Zapisy będą przyjmowane w kancelarii parafialnej.

Szczegółowe informacje na ten temat będzie można znaleźć na facebook¢u:  wydarzenie „Nocna Droga Krzyżowa”.