1. Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, również dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej zbierają podpisy pod protestem wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii.

2. Od 2 września zostaje wznowione odprawianie Mszy św. rano, o godz. 7.30.

3. Również, 2 września o godz. 18.00 – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

4. 3 września, we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

5. 5 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 19.00 – Msza św. w intencji powołań.

6. 6 września – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

7. 7 września – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

8. Także, 7 września, w sobotę, w Korytnicy odbędą się Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza św. dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00.

9. 8 września, w przyszłą niedzielę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem uroczystość odpustowa w naszej parafii oraz dożynki parafialno-gminne. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, 10.00, uroczysta suma z procesją eucharystyczną - o godz. 12.00 i - o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziarna siewnego.

Z racji głównej uroczystości w kościele parafialnym nie będzie Mszy św. w kaplicach. Prosimy też, aby na dożynki poszczególne miejscowości przygotowały wieńce dziękczynne.

10. Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc wrzesień:

-o błogosławieństwo Boże dla rozpoczynających nowy rok szkolny  i  pomnożenie wiary w sercach naszej młodzieży;

-o wytrwanie w powołaniu przez kapłanów i osoby konsekrowane.

11. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Kosów – 16 osób, wtorek: Tosie - 7 osób, Krupy – 6 osób, Kosów – 4 osoby, środa: Łomna - 5 osób, Nowy Ratyniec – 6 osób, Kosów - 4 osoby, czwartek: Olszew – 5 osób, Guty – 6 osób, Kosów – 5 osób, piątek: Trzciniec Mały – 9 osób, Kosów – 5 osób, sobota: Kosów –  15 osób. Razem – 96 osób

12. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła. I tak: z Kosowa: z ul. Nowej – 200 zł, z ul. Pańskiej – 200 zł, z ul. Piaskowej 100 zł, z ul. Spacerowej – 100 zł, z Zawad – 100 zł, z Telak 100 zł i spoza parafii – 200 i 100 zł.