1. Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji są także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zostaną one przekazane przez naszego dzisiejszego Gościa, o. Piotra Anusiewicza, OFM Cap., do Sekretariatu Misyjnego Ojców Kapucynów, a następnie trafią do misjonarzy kapucyńskich. W trakcie poświęcenia każdy kierowca otrzyma breloczek ze św. Krzysztofem i tzw. oświadczenie woli.

2. 29 lipca, w poniedziałek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

3. 31 lipca, we środę – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera.

4. 1 sierpnia, we czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zakonu Redemptorystów.

5. Również, 1 sierpnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 19.00 – Msza św. w intencji powołań.

6. Od popołudnia, 1 sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia (Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej), można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego lub rektoralnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź (jeśli zachodzi taka potrzeba), przyjęcie Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

7. 2 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach św. - nabożeństwo wynagradzające.

8. 2 sierpnia, przez teren naszej parafii przejdzie 38.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się w Kosowie na odpoczynek i obiad, później – w Chruszczewce na poczęstunek. Zwracamy się z serdeczną prośbą, do wszystkich Parafian, o przygotowanie posiłku dla pątników. Pielgrzymi do Kosowa przybędą ok. godz. 12.30.

W intencji wszystkich, którzy włączą się w przygotowanie poczęstunku, 15 sierpnia br. o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.

9. 3 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

10. 4 sierpnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 10.00 - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

11. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, a także do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupy Srebrnej

12. Zachęcamy też, do podjęcia w sierpniu postanowień abstynenckich lub trzeźwościowych. Świadomi wielkich wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie w tym miesiącu i zatroskani o przyszłość naszego kraju, szczególnie młodego pokolenia, zdobądźmy się na te wyrzeczenia.

13. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. I tak: poniedziałek: Telaki – 11 osób, Kosów – 2 osoby, wtorek: Dębe - 5 osób, Jakubiki - 2 osoby, Kosów – 3 osoby, środa: Stara i Nowa Maliszewa - 4 osoby, Kosów - 3 osoby, czwartek: Guty - 4 osoby, Kosów – 2 osoby, piątek: Trzciniec Duży – 10 osób, Kosów – 4 osoby, sobota: Chruszczewka – 10 osób, Kosów – 9 osób, spoza parafii – 1 osoba. Razem – 70 osób

14. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła. I tak: z Kosowa, z ul. Nowej – 300 zł, z ul. Kościelnej – 200 zł i z ul. Krótkiej – 100 zł, z Trzcińca Małego – 200 zł, z Gut – 100 zł.

15. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do dekoracji kościoła.