4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. 12 marca, we wtorek, przypada rocznica śmierci papieża św. Grzegorza I Wielkiego (+604 r.). Jest to jednocześnie dzień imienin ks. Grzegorza Zasłonki, naszego wikariusza. Polećmy Bogu w modlitwie naszego solenizanta.

2. 13 marca, we środę, przypada 11.Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

3. Wzorem lat ubiegłych, w Wielkim Poście, członkowie Kół Żywego Różańca podejmują post o chlebie i wodzie w intencjach duchowieństwa naszej diecezji oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zadanie to przydzielone jest czasowo poszczególnym dekanatom. W naszym, Dekanacie Sterdyńskim, podejmujemy te wyrzeczenia w dniach: 15, 16 i 18 marca.

4. W przyszłą niedzielę, 17 marca, po Mszach św. o godz.: 8.00, 10.00 i 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej będą rozprowadzać przy kościele babki świąteczne.

Dochód z akcji będzie przeznaczony na cele charytatywne, przede wszystkim na pokrycie kosztów „adopcji na odległość” Mary Grace z Filipin, która jest podopieczną szkoły od czerwca 2017 roku oraz na pomoc uczniom Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim i ich rodzinom.

5. Również, w przyszłą niedzielę, w M-GOK w Kosowie Lackim o godz. 15.00 odbędzie się promocja książki Jerzego Kosińskiego pt. „Trzy wspomnienia”. I wojna światowa, powiat sokołowski w okresie międzywojnia i przede wszystkim… POLOTYCZNA INTRYGA w Kosowie Lackim.

6. Przypominamy, że na środę, 27 marca, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 24 marca zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

7. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: z Kosowa, z ul. Nowej – 1000 zł, z Gut (mieszkańcy) – 600 zł.

Bóg zapłać także, za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KŻR im. św. Faustyny z Albinowa – 100 zł, KŻR  z Trzcińca Dużego – 160 zł